ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 24/11/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatlik süre içerisinde hiç olmadığı kadar volatil hareketler sergiledi. 625 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkan ve 800 dolara gideceği belirtilen ETH fiyatının bir anda 598 dolar bandına kadar düşmesinin arkasındaki tek sebebin ise lider kripto para birimi Bitcoin olduğu görülüyor.

Ethereum Fiyat

Yine de Ethereum teknik analizine bakıldığında, 620 doların önemli bir direnç olduğu görülüyor. Ethereum 2.0’de yeterli ETH staking oranına ulaşılsa da 620 doların altında kalındığı sürece fiyatın yükselmesi pek olası gözükmüyor. Özellikle 620 dolar direncinin kırılması ise yatırımcılara beklenmeyen seviyelerin kapısını aralayabilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 603 dolar noktasından işlem gören ETH, büyük habere rağmen Bitcoin yüzünden yükselişini devam ettiremedi. Bunun bir diğer sebebi ise Ethereum 2.0 staking beklentisi ile yatırımcıların ETH alması ancak bu haberin gelmesinden sonra ETH’de satış baskısının artması olarak ifade ediliyor. Kripto para sektöründe “sell the news” olarak da bilinen bu olay, ETH için sert bir düşüşü beraberinde getirebilir gibi gözüküyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum için sıradaki direnç noktalarının ise oldukça uçuk seviyelerde yer aldığı söylenebilir. Eğer ETH/USD paritesi 620 doları kırabilirse sırada önce 680 dolar, bunun devamında ise 725 dolar yer alıyor. 725 doların kırılması ise fiyatı doğrudan 800 dolar noktasına kadar götürecektir. Tabii ki 800 doların gelmesi için BTC’nin yükselişini yarıda kesmesi ve altcoinlere yeniden para ile yatırımcı akması gerekmekte.

Göreceli güç endeksi özellikle Ethereum için oldukça olumlu gözüküyor ve fiyatın yakın vadede 620 doların üzerini tekrar ziyaret edişine tanıklık edebiliriz. Yine de olası bir satış baskısı ve BTC’nin yükselmeye devam etmesi durumunda fiyatın ilk olarak 600 dolara, buradan 580 dolara, son olarak 520 ile 440 dolar noktalarına kadar ineceği söylenebilir.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatının yeniden 440 dolar noktasına inmesi ise yatırımcıların birçoğu için alım fırsatı verecektir. Ethereum kısa sürede 400 dolardan 440 dolara, buradan 480 dolara ve bir anda 525 dolara kadar yükselerek rekor kırmıştı. Ethereum’un 625 dolardan dönmesi ise birçok analist tarafından beklenen bir gelişmeydi ve şu an söz konusu gelişme yaşanıyor.

Ethereum 2.0’nin aktif edileceği 1 Aralık tarihinde fiyatta ciddi bir çekilme veya volatilite görülebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kilit Covesting Stratejisi, Yüzde 10.000 Kazanç İle Herkesi Şaşırttı

Sonraki Haber

Ethereum’da (ETH) 800 Dolara Kadar Engel Olmadığı Düşünülüyor

İlgili Haberler