ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 17/11/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Ethereum 2.0 haberinin verildiği gün harekete geçse de bir türlü 500 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirmeyi başaramadı.

Ethereum Fiyatı

ETH/USD işlem çifti dün yine hareketlenerek 463 dolar seviyesine kadar yükseldi ve önemli bir destek noktası olan 460 doların üzerine çıktı. Ancak Ethereum boğalarının tam anlamıyla geldiklerinin işareti, 480 doların üzerinde kapanış  yapılmasından sonra görülebilir. Tanınan kripto para analistlerinden IncomeSharks da konu hakkında benzer bir açıklama yaparak trend hala iyimser olsa da asıl rekorun çok uzağında olunduğunu vurguladı.

IncomeSharks yayınladığı grafiğin devamında 4 saatlik görünümde olumlu bir trend oluştuğunu ancak bunun kesinlikle 446 dolar ile 464 dolar seviyelerine bağlı olduğunu ifade etti. Analiste göre eğer 446 doların üzerinde aylık kapanış gerçekleştirilir ve daha sonra 464 dolar haftalık olarak garanti altına alınırsa yeni bir yükseliş trendi başlayabilir.

ETH/USD Teknik Analizi

Trend çizgilerini belirleyen IncomeSharks, bunun devamında ise 480 doların çok kritik olduğunu vurguladı. Daha önce ağustos ayında 480 doları ve hatta 495 doları gören ETH/USD işlem çifti, sert bir şekilde gerileyip 310 dolara kadar düşmüştü. ETH’nin yine benzer şekilde sert bir düşüş yaşama olasılığı ise yükseliş yaşama olasılığından daha düşük ihtimale sahip.

100 saatlik hareketli ortamaya bakıldığında 440 doların en önemli desteklerden birisi olduğu görülüyor. Aslında Ethereum fiyatı hafta içerisinde birden çok defa 440 dolar desteğini test ederek bu durumu göstermiş ve 440 doların güçlü bir savunma noktası olduğunu ortaya koymuştu.

Ethereum Yorumları

Şu an için birçok trend ise tamamen Ethereum 2.0 hakkındaki haberlere bağlı gibi gözüküyor. Ethereum 2.0 için stake edilen ETH miktarı hala %20’nin altında ve bu durumda 1 Aralık tarihinde yeni ağın ilk aşamasına geçilemeyebilir.

Ethereum 2.0 için kısa sürede yüklü miktarda ETH stake edilmezse bu durum teknik analize de etki edecek 440 dolar desteği zorlanacaktır. 440 dolar desteğinin altında gidilecek ilk destek ise 410 dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak Ethereum fiyatı çok beklenmeyen bir gelişme ile yeterli ETH staking oranına ulaşılması sonucunda 500 doları da zorlayabilir. 500 doların üstüne çıkılması kesinlikle yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tek Bir Firma Bitcoin (BTC) Arzının %3.37’sini Elinde Bulunduruyor

Sonraki Haber

Game Of Thrones’un Arya Stark’ı Twitter’ı İkiye Böldü: “Bitcoin Alayım Mı?”

İlgili Haberler