ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 12/01/2021

Metin Alaca

Ethereum (ETH) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatlik süre içerisinde %14 yükseliş kaydetti ve son düşüşünün yaralarını büyük ölçüde sardı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in %9,6’lık yükselişine rağmen Ethereum’un bunu geride bırakması ise olası bir altcoin sezonuna işaret ediyor.

ETH/USD Teknik Analizi

Top 10 içerisine bakıldığında XRP, Litecoin, Cardano, Bitcoin Cash, Polkadot ve Stellar dahil neredeyse bütün kripto para birimlerinin ciddi bir yükseliş trendinde olduğu görülüyor. Ethereum bu trend dahilinde 1.100 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkarken, hala kırması gereken birden çok direnç olduğu gözden kaçmamalı.

ethusd

ETH/USD 1 saatlik grafiğine bakıldığında 0,5 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 0,236 Fibonacci geri çekilme seviyeleri arasında güçlü direnç noktalarının yer aldığı ve Ethereum fiyatının bunları kırmak için zorluk çekeceği söylenebilir. Ethereum fiyatının özellikle orta vadeli EMA’ların üzerine geçmesi ve kesişimini tamamlaması, yükselişi devam ettirebilir.

Ethereum Yorumları

1.185 dolar direnci ise Fibonacci geri çekilme seviyelerinden dolayı bir hayli önemli. 1.185 dolar 0,382 Fibonacci seviyesine denk geliyor ve buranın kırılması fiyatın uzun vadede yükselişini garanti altına alabilir. 1.185 dolar üzerinde bir kapanış gerçekleştirilmedikçe ETH fiyatının uzun vadeli trendi ise bir hayli düşük bir ihtimal olarak karşımıza çıkmakta.

RSI indikatörü ise hala aşırı alım bölgesinde ve üst üste rekor kıran ETH fiyatının aslında dün yaşanan düşüşe ihtiyaç duyduğu söylenebilir. Buna ek olarak Stotastik RSI indikatörü de ETH fiyatının bir süre daha yatay seyredeceğine işaret etmekte. MACD indikatörü ise bu ikisinden farklı olarak yükseliş odaklı bir kesişim yaşıyor. Hareketli ortalama seviyelerinin ETH fiyatına destek vermesi ve ETH’nin yeniden 1.200 dolar bandına çıkması, fiyatı bir anda tüm zamanların rekoruna götürebilir.

Ethereum Fiyatı

Ethereum 2017 yılında 1.400 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. ETH fiyatının 1.200 dolar üzerine çıkması ise birkaç gün önce test edilen 1.350 dolar seviyesine yeniden çıkışı sağlayıp, 1.400 doların test edilmesinin önünü aralayabilir. ETH yatırımcılarının yine de olası bir düşüşte 1.000 dolar ile 980 dolar seviyelerine dikkat etmeleri ve buradaki desteklerin altına inilmesi durumunda stop emirli ilerlemeleri gerekiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analiste Göre Bir Altcoin Rallisinde Bu Kriptolara Dikkat Etmeli

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Bu Göstergeler Boğa Piyasasının Bitmediğini Gösteriyor

İlgili Haberler