ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 21/12/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 677 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra sert bir düşüş yaşadı. 17 Aralık tarihinde lider kripto para birimi Bitcoin ile beraber yükselmeye başlayan Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise düşüşünü hızlandırdı.

ETH/USD Teknik Analizi

ETH/USD işlem çifti an itibarıyla 607 dolardan işlem görüyor ve 600 dolar desteğini kaybetmek üzere. Ethereum fiyatının 630 dolar seviyesinden başlayan düşüşü, 607 dolara kadar geldi ve burada riskin arttığı biliniyor.

Son 24 saat içerisinde %10’dan fazla değer kaybı yaşayan Ethereum, aslında Bitcoin’den kaynaklı bir gerileme ve düşüş yaşıyor. Ethereum’un başarıyla gerçekleştirilen ve geliştirilen Ethereum 2.0 güncellemesinin lansmanına rağmen böyle bir performans sergilemesi piyasanın ne kadar volatil ve dengesiz olabileceğini gösteriyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının düşüşü bu şekilde devam ederse 530 dolar noktasına yani EMA50 seviyesine kadar gerileme görülebilir. 530 dolar desteğinin kaybedilmemesi ve ETH fiyatının burada tutunması kesinlikle olumlu bir işaret olsa da 530 doların kaybedilmesi yeniden 500 doların altına ve 400 doların dip noktalarına kadar düşüş yaşanacağına işaret edebilir.

ETH/USD işlem çiftinin kendini toparlaması durumunda ise 620 doları destek haline getirip 800 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. 800 dolar daha önceki ralli koşusunda da Ethereum fiyatı için kritik bir direnç olmuştu. 2020 yılında en yüksek 680 dolar seviyelerini gören ETH’nin 700 doları, bunun devamında 750 doları ve son olarak 800 doları kırması yeni bir rallinin ilk izleri olarak yorumlanacaktır.

Ethereum Fiyatı

ETH/USD teknik analizine bakıldığında da fiyatın 645 dolar noktasında zorlandığı ve buranın kırılması ile beraber 800 dolara kadar çıkabileceği görülmekte.

Ethereum fiyatının yeniden toparlanması için ise Bitcoin’in toparlanması ve yükselişini kaldığı yerden devam ettirmesi gerekiyor. Eğer Bitcoin bugün gelen mutasyona uğramış Koronavirüs haberi ile daha fazla düşerse Ethereum için de durum pek iç açıcı olmayabilir.

Ethereum 2.0 ile beraber Ethereum ağının hiç olmadığı kadar hızlı olacağı biliniyor. Bu amaçla ETH 2.0 staking miktarında da daha fazla artış oldu ve gerekli miktarın 2 katından fazlası toplandı. Olası bir fiyat düşüşü aslında ETH 2.0 staking miktarını da arttırabilir  ve bu durum alım fırsatı olarak yorumlanabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum ve Ripple’da Durum Karışık: ETH ve XRP Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Sonraki Haber

Popüler Analist Artış Beklediği 5 Coin’i Açıkladı!

İlgili Haberler