ETH Yorumları: Ethereum Ağında Olağandışı Gelişmeler Yaşanıyor

ETH Yorumları: Ethereum Ağında Olağandışı Gelişmeler Yaşanıyor

Ethereum’un ekonomik ölçümlerinin gücünün, transfer değeri ve ERC-20 piyasa değeri ivme kazandıkça arttığı görülüyor. Bir on-chain analiz platformu olan Santiment tarafından yapılan araştırma, tüm ERC-20 tabanlı token’larının piyasa değerinin Ethereum’unkini geride bıraktığını ortaya çıkardı. Yapılan açıklamalara göre ERC-20 token’larının piyasa değeri ile Ethereum’un piyasada değeri asarında günümüzde oluşan fark, tüm zamanların en büyük farkı olarak da tarihe geçti.

Ethereum ve ERC-20 Token’ları

Yapılan açıklamalara göre mevcut tüm ERC-20 varlıklarının toplam piyasa değeri 46,7 milyar dolarken, Ethereum’un şu andaki piyasadaki değeri yaklaşık olarak 41 milyar doların biraz üzerinde.

Bunların yanında bu yıl her ne kadar Ethereum zaman zaman atağa geçse ve piyasa değerini 50 milyar doların üzerine çıkarsa da ERC-20 token’ları genel itibari ile ETH’u geride bıraktı.

Öte yandan Tether, Tether Şeffaflık Raporu’na göre şu anda Ethereum ağında bulunan yaklaşık 8,9 milyar dolar veya başka bir deyişle tüm USDT arzının %60’ı ile ERC-20 kapitalizasyonunun büyük bir bölümünü oluşturuyor. Ayrıca DeFi verim çiftçiliğinin son birkaç aydır popülaritesindeki artış, piyasalara giren yeni ERC-20 token’larının artması ile sonuçlandı ve bu genel kapitalizasyon artışına katkıda bulundu.

DeFi ve USDT, Ethereum‘daki ekonomik faaliyeti o kadar artırdı ki yedi günlük ortalama transfer değeri 2018’in başından bu yana ilk kez Bitcoin’den daha yüksek seviyeye ulaştı. Paylaşılan verilere göre bu rakam 5 Eylül’de Bitcoin’de 3.01 milyar dolar iken Ethereum’da 3.08 milyar dolara ulaştı.

Ethereum Fiyatı

Aslında Ethereum ağındaki bu rakamsal büyümelerin fiyata da etki etmesi bekleniyor. Ancak Bitcoin fiyatındaki inişler ve çıkışlar ETH fiyatını da büyük oranda etkiliyor ve piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi, yukarı yönlü bir ivme kazanmak için lider kripto para birimini bekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.