Ethereum Yorumları: ETH Bu Seviye Görülene Kadar Güçsüz

Ethereum Yorumları: ETH Bu Seviye Görülene Kadar Güçsüz

Ethereum’da (ETH) ayılar ve boğalar adeta bir galibiyet mücadelesi veriyor. Yatırımcılar hangisinin galip geleceğini merakla beklerken analistlerin bu konuda bazı tahminleri var.

Ethereum Fiyatı

Neredeyse tüm kriptolarda olduğu Ethereum’da da son günlerde büyü bir satış baskısı görülüyor. Ancak analistlere göre ETH’daki bu düşüşü durduracak hamleler de oluyor. Yapılan açıklamalara göre boğaların savunduğu kilit seviye 325 ile 330 dolar arasında bulunuyor. Bugün sabaha karşı gerçekleşen hareketlere bakıldığında ise 340 dolara kadar bir yükselişin olduğu görülüyor.

Bununla birlikte grafiklere göre ETH’un dün de benzer bir hamle yaptığı görülüyor. Ama 340-345 dolar bandında sürekli bir reddedilme ile karşılaşılıyor ve fiyat 338 dolar bandına geri çekiliyor. Analistler ise bu denemelerin sonucunda 370 ile 380 dolar arasındaki direncin kırılacağını düşünüyor.

Aslında ETH’un yaşanan son büyük düşüş sonrasında 490 dolar bandından 320 dolara kadar gerilemesi büyük bir korku yaratmıştı. Yine de bu noktada boğaların direnmesi ve fiyatların 330-340 dolar arasında taşınması biraz olsun içleri rahatlattı. Ayrıca analistlere göre bu noktada güçlü bir satın alma satın baskısı bulunuyor ve iki gündür buradan yukarı doğru yapılan hamle de bunun kanıtı niteliğinde.

Yapılan açıklamalara göre ETH’un yakın vadede yüksek seviyelere çıkıp çıkamayacağı ise Bitcoin 10.000 dolar bandında sergileyeceği hareketlere bağlı.

Fiyat Beklentileri

Piyasanın popüler analistlerinden Cold Blooded Shiller ETH fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, Ethereum‘un 370 dolar ile 380 dolar bandı arasındaki direnci kırmadığı sürece kısa vadede güçsüz olacağını dile getirdi. Analist, bu seviyelere doğru yaşanacak bir artışa kadar ETH’da hiçbir şey yapmadan durmanın daha sağlıklı olacağını ifade etti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.