ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 6/10/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Eylül ayında aldığı darbeden beri bir türlü toparlanamadı ve hala 330 dolar ile 360 dolar seviyeleri arasında mekik dokumaya devam ediyor. Ethereum ilk haftalarda 310 dolara kadar gerileyip tekrar 200 dolar bandına inme tehlikesini yaşatsa da şu an için tutunmayı başarmış gibi gözüküyor.

ETH/USD Grafiği

Ancak önemli bir teknik indikatör 355 dolar direncinin kırılması durumunda  Ethereum fiyatının yeni bir ralliye başlayabileceğini gösteriyor. ETH fiyatı an itibariyle 355 doların altına inse de günlük kapanış yapmadığı sürece umutlar tükenmiş sayılmaz. 340 dolardaki pivot noktaya gerileyip buradan sıçrama yapma şansına sahip olan ETH, %23,6’lık Fibonacci geri çekilme indikatörüne göre de önemli bir yükseliş yakalayabilir.

355 dolar direncinin günlük kapanışta geçilmesinden sonra 100 saatlik basit hareketli ortalamaya göre hedef 370 dolar olarak gözüküyor. ETH/USD işlem çifti eğer haftalık kapanışta 370 doların üstüne çıkabilirse yeni bir ralli ile 400 dolar seviyesini test etmeye başlayabilir.

Ethereum Yorumları

Önemli destek noktasının 350 dolar, önemli direnç noktasının ise 355 dolar olduğu görülüyor. ETH/USD işlem çifti olan MACD indikatörü ise boğa bölgesine geçiş yapmak için ataklar yapmaya başladı. RSI ise şu an 50 seviyesinin üzerinde ancak ayıların burada baskı kurduğu görülüyor.

Olası bir trend dönüşünde ETH fiyatı için 370 dolar seviyesi mümkün olsa da mevcut trendin devam etmesi fiyatı bir anda 300 dolar seviyesine kadar çekebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyatı: Ripple Göz Kamaştıran Bir Performansa Hazırlanıyor Olabilir!

Sonraki Haber

İngiltere’den Türev Yatırımcılarına Kötü Haber!

İlgili Haberler