Ethereum Fiyatı: ETH Gözünü Yükseklere Dikti

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin ile birlikte hareket etmeye devam ediyor ve uzun zamandır sergilenen aşağı yönlü hareketlerden sonra iki gündür küçük bir artış ivmesi ile ilerliyor. Analistlere göre, önemli vadeli işlem göstergeleri de ETH’da fiyat hareketinin tam anlamıyla tersine döneceğini ve Ethereum’un yukarı yönlü grafik çizeceğini gösteriyor olabilir.

Ethereum Vadelileri

Yakın zamanda bir kripto varlık analisti, ETH vadeli işlem yatırımcılarının Binance üzerindeki konumlarını gösteren verileri paylaştı. Bir kripto varlık türevleri veri şirketi olan HyBlock Capital’den alınan veriler, Binance’in vadeli işlem platformundaki toplam Ethereum yatırımcılarını şu anda büyük derecede düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Byzantine General”, Binance’in ETH piyasasının fonlama oranı şu anda negatif olduğunu ve bunun çok nadir gerçekleştiğini ifade ediyor. Analiste göre, bu durum çok nadiren gerçekleştiği için Ethereum yakın zamanda daha yüksek rakamları hedefliyor olabilir.

Teknik Göstergeler de Artış Eğiliminde

Yapılan açıklamalara göre, Ethereum teknik göstergeleri de yukarı bahsi geçen artış eğilimi ile uyumlu. Örneğin; yine popüler analistlerden biri olan “Crypto Cactus”, piyasada çok fazla belirsizlik olduğunu ancak 300 dolarlık bölgenin test edilmesinin mümkün olduğunu ifade etmişti. Ama analiste göre birçok destek seviyesi bulunuyor ve bu destek seviyeleri ile birlikte düşüştense artış ihtimali daha olası görünüyor.

Tüm bu açıklamalara bakıldığında analistler ve yatırımcılar ETH’da öncelikle bir düşüşün olabileceğini ancak bu düşüşten sonraki artışın çok güçlü olacağını düşünüyor gibi görünüyor. Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre Ethereum’da yaşanacak bir düşüşün panik yaratmaması gerekiyor.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

John McAfee: Uzun Zamandır Kaçıyordu, Yakalandı!

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Spot İşlem ve Türev İşlem Farkı

İlgili Haberler