ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 30/06/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 30/06/2020

Ethereum fiyatı geçtiğimiz iki haftalık süre boyunca ciddi bir güç gösterisi sergiledi ve Bitcoin’in düşüşüne rağmen direnmek için büyük bir çaba gösterdi. Buna rağmen boğaların 12-EMA veya 26-EMA seviyelerini korumakta başarısız olmaları, bir anda ETH grafiğini ayıların etkisi altında bıraktı.

Ethereum Fiyat

Buna ek olarak ETH/USD işlem çifti günlük ivmesini kaybetti ve devamlı olarak her geçen gün daha fazla dip noktaya ilerledi. ETH fiyatında görülen olumsuz gidişata rağmen Ethereum ağının geleceğine yönelik artan umut, fiyatı 200 dolar altına inmekten kurtarmış gibi gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum’un birim fiyatı 225 dolar seviyesinde görülüyor ve bu noktanın önemli bir direnç olduğu biliniyor.

ETH Yorumları

Eğer ETH/USD işlem çifti bu hafta içerisinde 225 doları test ettikten sonra yeniden düşüş trendine giriş yaparsa fiyatın önce 213 dolara, buradan 207 dolara ve son olarak 197 dolara kadar gerilemesi muhtemel. Buna karşın yaklaşan ETH 2.0’nin yarattığı heyecan ile beraber alım baskısı artar ve 225 dolardaki direnç kırılırsa, fiyat 233 doları, bunun devamında hareketli ortalamaya göre kritik direnç olan 245 doları ve son olarak 255 doları kırabilir.

Ethereum yatırımcılarının son günlerde DeFi çılgınlığı ile meşgul olduğu biliniyor ancak COMP fiyatında görülen düşüş bu çılgınlığın bitme noktasına geldiğini göstermekte. Eğer Ethereum, DeFi ile elde ettiği popülerliği ve ivmeyi kaybederse fiyatın daha fazla düşüş yaşaması olası olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.