DeFi Heyecanı Bitti Mi: Token’lar Düşüşe Geçti

İlayda Peker

Compound’ın COMP token’ı yaklaşık olarak yalnızca iki haftadır işlem görüyor olmasına rağmen piyasa hacmi bakımından ilk 20 kripto para birimi sıralamasına girmek üzere gibi görünüyor. COMP, bugüne %10 düşüşle başladı. Bununla birlikte DeFi token’ı 328 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Ancak şu anda bu seviyeden yaklaşık olarak %40’lık bir düşüşle 234 dolardan işlem görüyor.

Compound ve COMP

Bir lending platformu olan Compound kullanıcılar hizmet vermeye başladıktan sonra 15 Haziran’da platformun token’ı COMP’da kullanıcı ile buluştu. Aynı haftanın ilerleyen günlerinde, Compound’un ilk yatırımcısı olan San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, COMP işlemlerini kullanıcılarına sundu. Bu adımın ardından hafta sonu COMP’un %300 arttığını gördük. Ancak daha sonra COMP’un fiyatı gerçek hayata geri döndü ve düşüşe başladı.

Bunun yanında Coinbase listelenmesi kripto para biriminin fiyatını 200 dolar bandından yukarı taşımıştı. Ancak Coinbase etkisi bittiğinde analistlere göre COMP 200 doların düşük seviyelerine geri dönebilir ve hatta daha da düşebilir.

Fiyat Çok Fazla

Önemli isimlerin yaptığı açıklamalara göre Compound kilometre taşlarını bir bir tamamlıyor olsa da COMP’un değeri çok çok fazla. Eski Multicoin Capital müdürü Tony Sheng‘e göre, Compound’un kendi ekibi bile 200 dolarlık değerin çok fazla olduğunu düşünüyor. COMP token’ı üzerinde çok ciddi bir satış baskısı olduğunu ifade eden Sheng, token’ların yaklaşık olarak %46’sının hala Compound tarafından tutulduğu konusunda da uyardı.

Öte yandan DeFi ekosisteminin inişli çıkışlı bir yol olacağını dile getiren Sheng, ICO’ları hatırlattı ve dikkatli olmayan yatırımcıların büyük kayıplar yaşayabileceği konusunda uyardı.

Bunların yanında DeFi ekosisteminde yakın zamanda gerçekleşen hack saldırısı da fiyatları etkilemiş olabilir. Ortaya çıkan haberler göre kötü niyetli kişiler 500.000 dolar değerinde bir vurgun ile kayıplara karıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 29/06/2020

Sonraki Haber

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de Düşüş Mü Bekliyor?

İlgili Haberler