ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 27/10/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin 13.700 dolar seviyesinden, Ethereum ise 410 dolar seviyesinden işlem görmekte ve ikisi de son 24 saatlik sürede %5 üzerinde artış yakaladı. Şu an piyasayı tamamen Bitcoin’in yükselişi domine ediyor olsa da Ethereum fiyatının da bundan aşağı kalır yanı yok.

ETH/USD Grafiği

Ethereum teknik verilerine bakıldığında toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin günlük 15 milyar doların üzerinde ticari hacme ulaştığı ve bunun artmaya devam ettiği görülüyor. Özellikle 420 dolardaki kritik direnç noktasına doğru ilerleyen fiyat, Ethereum madencilerinin satış yapması ile çok daha korkunç bir hal almakta.

Ethereum Yorumları

Ancak Ethereum fiyatı daha önceki haftaya kıyasla söz konusu direnç noktasını kırmak için çok daha fazla avantaja sahip. FOMO’nun başladığı ve Bitcoin’in yükselişi ile beraber her şeyin yükseliş odaklı hale geldiği görülüyor. Ethereum madencilerinin de geçtiğimiz günlerde yaptıkları toplu ve yüklü satışlardan sonra artık eskisi kadar sert satış baskısı oluşturamayacağı görülüyor.

Eğer ETH/USD işlem çifti 420 dolar direncini kırmayı başarırsa bunun kadar sert bir direnç 490 dolar seviyesine kadar görülmeyebilir. Hem RSI hem de MACD indikatörleri tarafından desteklenen Ethereum, bu sefer gerçek bir ralliye başlamış olabilir. Ethereum yorumlarının da son günlerde Bitcoin ve diğer kripto paraları geride bırakır bir duruma gelmesi, kesinlikle şu an bu yükselişin devam edeceğini düşündürüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Yorumları: 2020’de ETH, Bitcoin (BTC) ve XRP’yi Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 14.000 Dolara Doğru Adım Adım İlerliyor

İlgili Haberler