ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 27/08/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 27/08/2020

Sadece Ethereum değil, şu an için kripto para piyasasının neredeyse genelinde ciddi bir düşüş yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı değer kaybından ve 11.100 dolara gerilemesinden sonra Ethereum da 450 dolar direncini test etme şansını uzunca bir süre için kaybetti.

Ethereum Fiyatı

ETH/USD işlem çifti 385 dolar seviyesinde tutunmaya çalışsa da her şeyin teknik analize göre belirleneceği bir gerçek. MACD indikatörüne bakıldığında şu anki durumun aslında Çarşamba günkü durum ile aynı olduğu görülüyor. Önemli bir düşüş ve uzunca bir süre devam edeceği düşünülen konsolidasyon aşaması, grafikteki yerini korumakta.

Günlük grafikteki DMI indikatörü ise yükseliş yönlü bir hareketlenme içine girmeye hazırlanıyor. Hem boğaların hem de ayıların şu an teknik analizde şanslarının eşit olduğu söylenebilir. Eğer Ethereum fiyatı 200 EMA seviyesini yani 364 doları kaybetmezse, yükseliş bir süre daha devam edebilir.

Ethereum Yorumları

Ancak Ethereum fiyatının yeniden harekete geçmesi için ise 386 doların, 410 doların ve son olarak 430 doların kırılması gerektiği görülüyor. Daha önce Ethereum düşüş tahmininde yanılmayan kripto para analisti Capo of Crypto ise yakında 500 dolar görebileceğimizin altını çizerek yatırımcılara umut oldu.

Ethereum fiyatı bu seviyeye çıkarsa 2020 yılının da rekorunu kırmış olacak. Yine de tahminleri ile adından bir hayli söz ettiren analistin 500 dolar beklentisi, her şeyi değiştirebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.