ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 24/08/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 24/08/2020

Ethereum’un yakın zamanda yaşadığı fiyat düşüşü, son 24 saat içerisinde kaydedilen %5,3’lük artış ile bir nebze olsun kapanmış oldu. ETH fiyatının yükselişi grafikte görülen yükseliş odaklı indikatör sayesinde birkaç kripto para analisti tarafından önceden tahmin edilmişti. Analistler ise bu yükselişin %9 ve %11’e kadar çıkabileceğini vurgulamakta.

Ethereum Fiyatı

ETH/USD teknik analizi incelendiğinde alçalan paralel kanal oluşumunun kendini göstermeye başladığı ortaya çıkıyor. Kuzeye yani yukarı yönlü bir bitiş yaşayan bu kanal, aslında yükselişin yakın olduğunu göstermekte. ETH fiyatının 380 dolar altına inmesini engelleyen destek şu an oldukça güçlü ve fiyatın 400 doları yeni destek haline getirdiği söylenebilir.

ETH fiyatının bu bağlamdaki ilk hedefi 415 dolar, ikinci ve nihai hedefi ise 444 dolar olarak gözüküyor. 444 dolarlık noktanın hem ikinci hedef hem de en kritik direnç olduğu söylenebilir. Eğer %11’lik yükseliş elde edilirse burası da destek noktası haline gelecektir.

Ethereum Yorumları

RSI ve OBV indikatörlerine bakıldığında ise ETH fiyatının tam anlamıyla yükseliş trendine girdiği görülüyor. Alış aktivitesinin arttığına işaret eden OBV indikatörü, yakında fiyatın rahatlıkla 427 dolara kadar çıkabileceğine işaret ediyor. Eğer ETH 415 doların üzerinde kapanış yaparsa bu yükseliş daha da hızlanabilir ve daha önce kırılmayan 450 dolar direnci bu sefer tam anlamıyla kırılabilir.

Tabii bunun için 400 dolar desteğinin tutunması ve yerinde kalması gerekiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.