Bu Olumlu Haber Ethereum Fiyatına Nasıl Yansır?

İlayda Peker

Santiment’ten elde edilen verilere göre Ethereum (ETH) işlem ücretlerinde %80 oranında bir düşüş yaşandı. Bilindiği gibi DeFi ekosisteminin ön plana çıkması ile ETH işlem ücretleri rekor seviyeleri görmüştü ve bu artık bir problem haline gelmişti. Ancak son verilere işlem ücretlerinin düştüğünü gösteriyor. Peki, bu durum ETH için ne anlama geliyor?

ETH Aktivitesi Düşüyor Mu?

Etherscan’den elde edilen verilerine göre Ethereum günlük işlem sayısı 3 Ağustos’tan bu yana nispeten stabil bir şekilde ilerliyor. Her ne kadar işlem ücretlerinin düşmesi, kullanıcı aktivitesinin de düştüğü şeklinde yorumlanıyor olsa da veriler bunu doğrulamıyor ve yapılan açıklamalara göre günlük işlem sayısındaki stabil durumun işlem ücretlerine yansımış olabileceği ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra Nisan ayından Temmuz ayının sonuna kadar Ethereum Blockchain’indeki işlem sayısının artmaya devam ettiğini de belirtmekte fayda var. Çünkü bu sebeple Ethereum Blockchain’inde tıkanıklıklar yaşanıyordu ve bu da işlem ücretlerinin rekor kırmasına sebep oldu. Ancak 3 Ağustos’tan bu yana günlük işlem sayısının stabil olması, tıkanıklığın açılmasını sağladı.

ETH İşlem Ücretleri

Santiment’teki araştırmacılar, ücretlerdeki düşüşün daha ucuz on-chain operasyonlar için “güzel” bir fırsat sunduğunu ifade ediyor ve “Ethereum işlem ücretleri bugün tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %80 altında. Bu da en son Temmuz ortasında görülen seviyeler geri dönüldüğü anlamına geliyor.” açıklamasını yapıyorlar.

Ancak yapılan açıklamalara göre DeFi’deki büyüme devam ettikçe ve ETH 2.0 gelmedikçe  işlem ücretlerinde yeniden bazı artışlar görülebilir.

Bunlara ek olarak analistlere göre, Ethereum işlem ücretlerinin düşmesi yatırımcılar için de bir fırsat olarak değerlendirilebilir ve fiyatlarda artışlar yaşanabilir. Çünkü ETH işlem ücretlerinin düşmesi, talebin artmasını, talebin artması da fiyatların artmasını tetikleyebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: Fiyat Artışlarına Rağmen BTC’ye Olan İlgi Düşüyor

Sonraki Haber

Bu Seviye Bitcoin’in Yönünü Belirleyecek

İlgili Haberler