ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 22/10/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı özellikle 21 Ekim tarihindeki Bitcoin hareketinden olumsuz etkilenmiş olsa da balinaların hareketlerine bakıldığında hala umut olduğu görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 396 dolardan işlem gören ETH/USD işlem çifti dün birçok kripto para borsasında kritik 400 dolar direnç noktasının üzerine çıkmayı başardı.

Ethereum Fiyat

Son 24 saat içerisinde %4 ve üzerinde artış yakalayan Ethereum, balinaların borsalardaki ETH’lerini çekmesi ve kendi cüzdanlarında bekletmesine bakılınca gerçekten büyük bir yükselişe gebe gibi gözüküyor. ETH/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın 390 dolar seviyesini artık destek haline getirdiği söylenebilir.

390 dolar seviyesi daha önce Eylül ayındaki sert düşüşün daha da hızlandığı nokta olmuştu. Ancak ETH fiyatı 310 dolar desteğinden sıçrama yaptıktan sonra 390 dolar önemli bir destek haline geldi ve şu an da benzer bir durum yaşanıyor. Ethereum yatırımcılarının alış baskısın arttırmaları durumunda ilk hedefin 400 dolar, bunun devamında ise 420 dolar olacağı söylenebilir.

Ethereum Yorumları

Ethereum yükselişinin önündeki en büyük ve en olası engel ise 450 dolar olarak gözüküyor. Burası daha önce Ağustos ayında da boğaları uzun süre oyalamış ancak buranın kırılması ile 490 dolara kadar çıkış yaşanmıştı. Yani şu an için en önemli direnç noktası 450 dolar olarak gözüküyor ve ETH fiyatı 400 dolarla haftalık kapanış yaparsa buraya ulaşmak da kolay olabilir.

Ancak piyasanın bir anda tersine dönmesi ve Bitcoin fiyatının düşüşe geçmesi ETH için 320 dolar desteğine kadar inişe yol açabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dikkat: Bu Altcoin’ler Bitcoin’i (BTC) Takip Ederek Yükselmeye Başladı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC), Türkiye İle Birlikte Bu 6 Ülkede Rekor Kırdı!

İlgili Haberler