Ethereum Fiyatı: Balinalar ETH’a Güveniyor

İlayda Peker

Santiment analiz sağlayıcısının verilerine göre, piyasa hacmi bakımından en iyi ikinci kripto para birimi olan Ethereum balinaları, bir kez daha Ethereum’un yükseleceğine olan inançlarını kanıtladı. Elde edilen veriler ETH yatırımcılarının varlıklarını borsalardan borsa dışı adreslere taşıdığını gösteriyor.

Glassnode veriler göre ise borsalardaki ETH bakiyesi 10 ayın en düşük seviyesine düştü.

Borsalardaki ETH Varlıkları Düşüyor

Santiment, kripto balinalarının ETH’lerini kripto borsalarından çekmeye devam ettiğini ve kriptolarını borsa dışı cüzdanlara hızlı bir şekilde taşıdıklarını bildirdi. Geçtiğimiz iki ayda ETH balinaları, borsalardaki varlıkların %20,5’ini çekmiş görünüyor. Yapılan açıklamalara göre bu bilgiler Ethereum sahiplerinin ETH’a olan güvenlerinin kaybolmadığını gösteriyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılıyor:

ETH’nin en iyi 10 balina borsa adresi, fonlarını borsa dışı cüzdanlara taşımaya ve HODL’ları etkileyici bir oranda sürdürmeye devam etti. Son 2 ayda borsalardaki token’lardaki %20,5’lik düşüş, en iyi Ethereum sahiplerinin fiyat güvenini gösteriyor.

Bunlara ek olarak Glassnode ajansı, kripto para borsalarındaki ETH hacminin 10 ayın en düşük seviyesine düştüğünü ve şu anda 16.324.040.688 ETH olduğunu bildirdi.  Glassnode’dan gelen verilere göre ETH’nin ortalama işlem hacmi, son 24 saatte önemli bir artış gördü.

Topluluk ETH Biriktirmeye Devam Ediyor

Glassnode tarafından paylaşılan diğer veriler, Ethereum topluluğunun yakında piyasada olumlu sonuçlar görmeyi umarak ETH coin’leri almaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin içinde 32 ETH’dan fazla varlık bulunan cüzdan sayısı 124.599’a ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. İçinde herhangi bir miktarda ETH bulunan cüzdanların miktarı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.978.046’ya ulaştı.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Artık Korkmaya Gerek Yok: Bitcoin (BTC) Gücünü İspatladı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Yükseliyor, Peki Altcoin’ler?

İlgili Haberler