ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 19/10/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum sarsıntılı bir haftadan sonra yeniden önemli destek noktası 380 dolara kadar yükselmeyi başardı. Son 7 gün içerisinde %2 düşüş ancak son 24 saat içerisinde %1,32 yükseliş elde eden ETH’nin tamamen Bitcoin’in bugün yaşadığı yükselişe tepki verdiği görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum teknik analizine göre 380 dolar kritik ve önemli destek noktalarından birisi konumunda.  Ethereum eğer bunun üzerinde kalmayı başarabilirse sıradaki direnç noktasının 387 dolar ve 395 dolar olduğu görülüyor. Ancak olası bir düşüşte yine bu ayın en düşük seviyesi 332 dolara kadar bir düşüş kanalı formasyonunun oluştuğu söylenebilir.

Eğer ETH/USD işlem çifti 390 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkar ve haftalık kapanışını burada yapmayı başarabilirse, 400 dolar direnç noktası da kırılacaktır. Bunun devamında sırasıyla 425 dolar, 435 dolar ve 445 dolar destek seviyeleri önemli rol oynamakta. Yılın en yüksek seviyesi olan 490 dolar ile kesinlikle ETH için şu an en büyük direnç konumunda.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatı şu an için tamamen Bitcoin’in fiyat  hareketlerini takip ediyor ve bu sebeple BTC’nin yönü de ETH/USD grafiği için önemli. Eğer BTC yakın zamanda 12.000 doların üstüne çıkar ve burada düşüş yaşamadan tutunursa, ETH için gerçekten de 490 dolar seviyeleri tekrar görülebilir.

Ethereum 100 saatlik basit hareketli ortalamaya ek olarak 200 saatlik basit hareketli ortalamayı da destek haline getirirse fiyat yükselişi yeni bir ralliyi başlatabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance’ten Üzücü Haber: Bu Platform Kapanıyor!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Çok İlginç Gelişmeler Var: BTC Fiyatı Nereye Gidecek?

İlgili Haberler