ETH Yorumları: ETH/USD Teknik analizi 19/08/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik analizi 19/08/2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum 450 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra çok sert bir düşüş yaşayarak Bitcoin’in rüzgarına kapıldı. Bitcoin 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşadı ve bir anda 12.000 dolar seviyesinin bir hayli altına indi. Bu durum tahmin edileceği gibi ETH fiyatını da sert geri çekti ve ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 408 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum teknik analizine bakıldığında fiyatın aslında çok kritik bir destek noktasına yani 12 günlük üssel hareketli ortalamaya kadar düştüğü görülüyor. Bu destek noktası tam olarak 400 doların üzerinde yer alıyor ve 363 dolara kadar inen bir trend ile bağlantılı.

Eğer ETH/USD işlem çifti an itibariyle bulunduğu 408 doların altına iner ve 400 dolar desteğini kaybederse, bu durumun ayıların lehine olacağı söylenebilir. 400 dolar desteğinin kaybedilmesi fiyatı kısa vadede 360 dolara, orta vadede ise 240 dolara kadar sürükleyebilir.

Ethereum Fiyat

ETH fiyatının 1 ay içerisinde elde ettiği yükseliş de böylelikle tam anlamıyla eski haline döner ve beklenen ralli başlamadan biter. RSI ve MACD indikatörleri şu an için nötr bölgede yer alsa da ETH fiyatının yeniden olumlu bir sinyal vermesi için fiyatın 420 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerektiği görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.