ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 14/08/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 14/08/2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum bugün son 2 yılın rekorunu kırdı ve yeniden 440 dolar seviyesinin üstüne çıktı. ETH/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde %11,9 artış elde ederek bir anda yükselişe geçti. Ethereum işlem ücretleri de fiyatla beraber yükselse de boğalar bunu dinlemeden koşmaya devam ediyor.

Ethereum Fiyatı

Son 24 saat içerisinde vadeli işlem platformlarındaki açık Ethereum pozisyonlarının toplam değeri 1,5 milyar doları aştı ve bu aslında yükselişin fitilini ateşledi. ETH en son 440 dolara çıktığında takvimler 2018 yılının Temmuz ayını gösteriyordu ve 2 yılın ardından gelen rekor gerçek bir FOMO yaratabilir.

Önde gelen kripto para analisti Rekt Capital ETH/USD grafiği hakkında yayınladığı yorumunda Ethereum’un sonunda önemli bir boğa sinyali verdiğini, bayrak formasyonu ile yükselişin devam edeceğinin görüldüğünü vurguladı.

Ethereum Yorumları

Bazı DeFi token’ları geçtiğimiz aylarda Ethereum’un fiyat yükselişini durdursa da sıra tekrar ETH’ye gelmiş gibi gözüküyor. ETH fiyatının bundan sonraki ilk hedefi 470 dolar ve devamında 500 dolar olarak gözükmekte. Eğer ETH haftalık olarak 440 dolar seviyesinde kapanış yapabilirse buradan dönüş olmayabilir.

Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ETH’nin yükselişinin BTC’ye de hacim vermesi bekleniyor ve ortak bir boğa sezonunun başladığına tanıklık edilebilir. ETH bu ralliyi devam ettirmek için 400 dolar seviyesinin üstünde kalmalı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.