ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 17/09/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı 2 Eylül tarihindeki ünlü düşüşünden sonra yaralarını büyük ölçüde sarmayı başarmış gibi gözüküyor. ETH/USD işlem çifti özellikle 16 Eylül tarihinin gecesinde bir anda piyasaya sürülen Uniswap sayesinde önemli bir artış elde etti ve daha da elde etmeye devam edecek gibi gözüküyor. Kritik direnç noktası olan 367 doların üstüne çıkan Ethereum fiyatı, grafiğe göre 410 dolar seviyesine kadar çıkabilir.

Ethereum Yorumları

1 saatlik EH/USD işlem grafiğine bakıldığında 384 doların sağlam bir direnç olduğu ve boğaları püskürttüğü görülüyor. Eğer 384 dolar seviyesi kırılabilirse bunun devamında beklenen 400 dolar üstü kırılma gerçekleşebilir. Ancak ETH 384 doları test edip başarısız olursa fiyatın çok sert bir şekilde düşmesi muhtemel.

ETH grafiğindeki direnç noktalarının 384-390 dolar, destek noktalarının ise 375 dolar olduğu görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 380 dolardaki üstünlüğünü kaybeden ETH, yavaş yavaş 375 dolara doğru geriliyor. Yükselen üçgen formasyonu içerisine girdiği görülen ETH, satış pozisyonlarının artması ile kendini bir anda 310 dolar bölgesinde bulabilir.

Ethereum Fiyat

Önde gelen direnç ve destek noktalarına bakıldığında ise yükseliş şansının daha yüksek olduğu görülüyor. 360 dolar ile 391 dolar arasında bir süre daha konsolidasyon yaşanırsa fiyat bir anda 400 doları görebilir. Tabii ki bunda ETH ağındaki DeFi projelerinin de önemi büyük ve DeFi projelerinin gidişatına göre ETH fiyatında değişimler görülebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

UNI Geldi Mertlik Bozuldu: SUSHI’de Büyük Gerileme

Sonraki Haber

Sıkı Tutunun Bitcoin’i (BTC) Uçuşa Geçirecek Sinyal Alındı!

İlgili Haberler