ETH Fiyatı: Ethereum Büyük Bir Düşüşün Eşiğinde Olabilir!

İlayda Peker

Analistler, Bitcoin ve geleneksel piyasalardaki güce rağmen Ethereum’un (ETH) 300 doların altına düşmesinden korkuyor. Analistlerin açıklamalarına göre ETH 380 doların altını gördü ve bu sebeple daha düşük seviyeleri göre riski ile karşı karşıya. Hatta bazı isimlere göre ETH’un 300 doların altını görme ihtimali var.

300 Doların Altı

Analistlerin açıklamalarına göre ETH’un günlük grafiğinde oluşan 380 dolar bandında görülen reddedilme piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin daha düşük seviyeleri görmesini tetikleme potansiyeline sahip.

Piyasanın popüler analistlerinden Cold Blooded Shiller, Ethereum’un günlük grafiklerine göre 240 dolara kadar düşme ihtimali olduğunu dile getirdi. Analist yaptığı açıklamalarda, “Planı değiştiren hiçbir şey yok ETH’da 240 doları göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 Ethereum’un son zamanlarda zayıflık belirtileri gösterdiğini analistler sıklıkla dile getiriyor. Ancak bu zayıflık belirtileri Ethereum’la birlikte DeFi token’larını da aşağı çekebilir. Piyasanın popüler analistlerinden biri konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda DeFi token’larının da ETH düşüşünden nasibini alacağını dile getirdi. Twitter’da ThinkingUSD olarak tanınan analist, ETH’un 350 doların altında işlem görmesi halinde DeFi token’larının %25 gibi büyük bir düşüş yaşayacağını dile getirdi. Analist bu durumun hiç şaşırtıcı olmayacağını da sözlerine ekledi.

Bunların yanında analistlere göre son zamanlarda ETH, altcoin piyasasına bir nevi liderlik ediyor. Çünkü Ethereum düştüğünde altcoin’ler düşüyor ve Ethereum yükseldiğinde altcoin’ler yükseliyor. Dolayısıyla ETH’nin önümüzdeki günlerdeki fiyat hareketlerinin oldukça önemli olduğu düşünülüyorTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Duyarlılığı BTC Fiyatı Hakkında Ne Söylüyor?

Sonraki Haber

UNI Geldi Mertlik Bozuldu: SUSHI’de Büyük Gerileme

İlgili Haberler