ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 14/07/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, son aylarda elde ettiği popülerliğe rağmen hala tam anlamıyla istediği çıkışı yakalayamadı. ETH/USD işlem çiftinin 240 dolar noktasından işlem görmesi asıl direnç noktasının çok altında kalındığını gösteriyor ve Ethereum boğaları hala tam yükseliş için hazır değil.

Ethereum Yorumları

Bunun yanı sıra Ethereum ağındaki ERC-20 token’lerinin değerinin ETH’den daha fazla olması da DeFi yani merkeziyetsiz finans çılgınlığının aslında Ethereum için sanıldığı kadar faydalı olmadığının anlaşılmasına yol açtı. Ethereum geçtiğimiz aylarda elde ettiği yükseliş ile Bitcoin’in yükselişini geride bıraksa da hala 250 doların üzerinde kapanış gerçekleştiremedi.

12 günlük üssel hareketli ortalamanın altına gerileyen ve 240 dolar bandına düşen Ethereum’un yeniden yükseliş elde etmesi için 235 doları koruması ve buradan ivme elde etmesi gerekiyor. Eğer ETH/USD işlem çifti 243 dolardaki direnç noktasını kırarsa kısa süre içerisinde 250 doları test etmeye başlayabilir.

Ethereum Fiyatı

Aslında Ethereum fiyatının yükselişi şu an için teknik grafiklerden çok temel gelişmelere bağlı gibi gözüküyor. Yatırımcıların aylardır beklediği ETH 2.0 hard  fork’unda yaz döneminin sonuna gelinmesine rağmen hala herhangi bir yeşil ışık görülmedi. Bu da Ethereum yatırımcılarının beklentilerini azaltıyor.

Geçtiğimiz aylarda ETH 2.0 için olan beklenti rekor kırmış ve ETH cüzdan adreslerinin sayısı tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Şimdi ise bütün gözler tam anlamıyla ETH 2.0 ve DeFi çılgınlığına çevrildi. Eğer 2020 yılının sonunda ETH 2.0 konusunda bir gelişme olmazsa fiyat 200 dolar bandının dip noktalarına kadar gerileyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2018’deki Düşüşü Bilen Analist Bu Sefer BTC’den Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Popüler Altcoin’i %50 Düşüş Bekliyor Olabilir!

İlgili Haberler