Ethereum İçin Kritik Günler

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum’un (ETH) son zamanlarda lider kripto para birim, Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergiliyor olması bir sır değil. ETH işlem aralığının en üst sınırlarında ilerlerken BTC tam tersi işlem aralığının alt sınırlarında yoluna devam ediyor.

Bunun yanında analistlere göre Ethereum şimdi önemli bir direnç seviyesine doğru ilerliyor ve ETH’un bur direnç seviyesini geçerek 275 dolara ulaşıp ulaşamayacağı tartışılıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum uzun zamandır 230 dolar ile 250 dolar bandında işlem görüyor. Ancak şu anda Ethereum’da fiyat artışı yönünde sinyallerin alındığı ifade ediliyor. ETH fiyatı dün 237 dolara geriledi. Ancak bu seviye uzun zamandır önemli bir destek seviyesi olarak hareket ediyor ve bu sayede fiyat yeniden 244 dolar bandına çıkabildi.

Her ne kadar ETH, oluşan satış baskını kolaylıkla yenmiş olsa da şu anki fiyat seviyesinin hemen üstünde önemli direnç noktaları bulunuyor. Son zamanlarda piyasanın popüler analistlerinden Mohit Sorout, kripto para biriminin çok aylık fiyat hareketini değerlendirirken gördüğü ilginç bir eğilime değindi: Ethereum, yukarı doğru kırılmalara neden olan birden fazla konsolidasyon kanalı oluşturuyor.

Bununla birlikte analistin açıklamalarına göre grafiklerde görülenler değerlendirildiğinde “temiz bir trend” oluştuğu belirtiliyor.

Kritik Seviye

Bunun yanında yine piyasanın ünlü analistlerinden Cactus, Ethereum’un şu anki fiyatının kritik olduğunu ve burada yağacağı hamlelerin orta vadeli fiyat hareketi hakkında bilgi vereceğini ifade ediyor.

Analiste göre eğer ETH 245 doların üzerine sağlam bir hamle yapabilirse fiyat 275 dolara doğru hızlı bir artışa geçebilir. Ancak eğer bu seviyede bir reddetme ile karşılaşılırsa Ethereum’un mevcut gücüne bir darbe indirilebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Bu Rekor Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Sonraki Haber

Popüler Altcoin, Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

İlgili Haberler