ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/09/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/09/2020

Ethereum fiyatında görülen düşüş krizi, 310 dolardaki destek noktasının test edilmesi ile tam anlamıyla son buldu. ETH boğaları buradan düşüşü devraldı ve fiyat bir anda 375 dolar noktasına kadar yükseldi. Burada 380 dolar direnç noktası ile karşı karşıya kalan ETH, direnç noktasını test edip başarısız olunca 368 dolara kadar geriledi.

Ethereum Fiyatı

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 368 dolardan işlem gören ETH’nin kaderi ise birkaç direnç ve destek noktasına bağlı gibi gözüküyor. ETH’nin şu an için 307 doları güçlü bir destek haline getirdiği görülüyor. Bunun düşmesinde ve direnmesinde Bitcoin’in de etkili olduğu görülmekte.

BTC’nin fiyat hareketine göre ETH de destek veya dirençle karşı karşıya kalabilir. 50 günlük basit hareketli ortalamanın günlük grafikteki durumuna bakıldığında önümüzdeki günlerde 385 dolara karşı bir yükseliş olabileceği görülüyor. ETH eğer bu direnç noktasını kırarsa karşısında 450 dolar olacaktır.

Ethereum Yorumları

Ethereum yorumlarına  bakıldığında öne çıkan ilk noktanın 450 dolar olduğu görülüyor. 450 dolar seviyesinin kırılması ise tam anlamıyla boğa sinyali olacaktır. Ancak bu esnada yatırımcılara ters köşe de  yapılabilir. Bu sebeple ETH yatırımcılarının ilk olarak 307 dolar, devamında ise 289 dolar desteklerine dikkat etmesi gerekiyor. Yine de ETH   için düşüş artık tamamen bitmiş olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.