ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 08/09/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum tam anlamıyla ayılarla boğaların kıskacına girdi. Geçtiğimiz günlerde başlayan genel piyasa düşüşü ile beraber 310 dolara kadar gerileyen ve tekrardan 200 dolar bandına düşüş korkusu yaşatan ETH, daha sonra bunu toparlamayı başarmıştı.

Ethereum Yorumları

ETH/USD işlem çiftinin şu an için 330 dolar seviyesinde tutunmaya çalıştığı ve Bitcoin’in baskısına maruz kaldığı görülüyor. Şu an için ETH yatırımcılarının dikkat etmesi gereken en kritik noktanın 317 dolar ile 300 dolar olduğu görülmekte. Eğer ETH fiyatı 300 doların altına inerse durdurulamayacak bir düşüş baş gösterebilir.

ETH/USD Grafiği

Yaşanan piyasa düşüşü ile ETH ağı tabanlı birçok DeFi uygulaması ciddi bir çekilme yaşamış ve birçok yatırımcı bunlardan zarar etmişti. DeFi projelerine olan ilgi bu düşüş ile azalsa da hala bitmiş sayılmaz. Uzmanlar ETH’nin bu ilginin artması ile toparlanabileceğini belirtse de asıl gelişmenin BTC’nin ellerinde olduğu biliniyor.

Bitcoin şu an 10.000 dolar seviyesinin altında ve bu desteğin üstüne çıkamazsa piyasa 12 Mart tarihindeki gibi genel bir düşüş yaşayabilir. Bitcoin’in 10.000 doların üstüne çıkması ve burada tutunması ise ETH için de faydalı olacaktır. ETH’nin yukarı yönlü hareketinde kırması gereken seviyenin ise ilk olarak 350 dolar, devamında 380 dolar ve son olarak 410 dolar olduğu söylenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Sular Durulmuyor: 10.000 Dolarla Mücadele Ne Zaman Bitecek?

Sonraki Haber

Baba BTC Düşmanı, Oğlu Bitcoin Destekçisi: Kim Kazanır?

İlgili Haberler