ETH Yakımı Hızlanırken Ethereum Arz Deflasyonu Rekora Ulaştı

Bitcoin Haber

Yakılan Ethereum miktarı artıyor. Bu durum, ihraçların şimdiye kadarki en yüksek deflasyon seviyesine ulaşmasına neden oldu ve bu da ETH arzını daraltıyor.

Ethereum Arzı 72.000 ETH Azaldı

Ethereum arzı şimdiye kadarki en hızlı seviyesinde daralıyor. ETH yakımı hızlanırken deflasyon rekor seviyelere ulaştı.

Yakma işlemi, gas kullanımını optimize etmek için Eylül ortasında EIP-1559 ile başlatıldı. Bunun yan etkisi, ağ kullanımı yoluyla üretilenden daha fazla Ethereum’un yakılmasıdır. Bu, ihracın negatif veya deflasyonist olduğu anlamına gelir.

Ultrasound.Money Ethereum izleyicisine göre, geçtiğimiz ay arz artışı % -0,33 olmuştur. Daha kısa bir günlük zaman diliminde, deflasyon şu anda -%0,5’e daha yakın.

Birleşmenin gerçekleştiği 15 Eylül’den bu yana Ethereum arzı 72.186 ETH azalarak mevcut fiyatlarla yaklaşık 130 milyon dolar değerine geriledi.

Gelecek yıl bu zamana kadar Ethereum arzının 1,3 milyon ETH daha azalarak yaklaşık 119 milyona düşeceği tahmin ediliyor.

Mevcut Ethereum yakma oranı saatte yaklaşık 123 ETH’dir. Ayrıca, şu anda en çok gas tüketen Uniswap, toplam yakımın yaklaşık %15’ini oluşturuyor.

Ethereum Staking

Stake edilen Ethereum açısından, Beacon Zinciri üzerinde kilitli 17,9 milyon ETH bulunmaktadır. Bu, toplam dolaşımdaki arzın yaklaşık %15’ini temsil eden tahmini 32 milyar $’dır.

Önümüzdeki ay yapılacak Şanghay yükseltmesinin ardından piyasalara ETH akını olacağına dair endişeler var. Ancak, yakın zamanda açıklandığı üzere, aşamalı sürüm süreci nedeniyle bunun gerçekleşmesi pek olası değildir.

‘Shapella’ yükseltmesi 12 Nisan’da kullanıma sunulacak. ‘Shanghai’ adı verilen Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve ‘Capella’ mutabakat katmanındaki değişiklikleri birleştiriyor. İki katmanı birbirine bağlayan Motor API’sinde de yükseltmeler var.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

8 Milyondan Fazla Shiba Inu Token Yakıldı, İzlenecek Sonraki Hareketler

Sonraki Haber

Do Kwon Hakkında Son Gelişmeler: İade Edilecek Mi?

İlgili Haberler