ETH ve Bitcoin ETF Onaylarına Dair Gelişmeler ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Kasım 2021’deki Bitcoin ETF onayının yükselişi tetiklediğini hatırlatarak, kripto para yatırımcılarının Spot Bitcoin ETF onayını da yeni bir fiyat katalizörü olarak beklediği belirtiliyor. Bloomberg ETF uzmanı James Seyffart’ın, ETH ETF başvurularını yakından takip ettiği ve SEC’in (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) vadeli ETH ETF onaylarını vermeye başlayacağına dair beklentisi aktarılıyor. Ancak, genel ekonomik durum ve kripto para birimlerine yönelik düzenleyici baskılardan dolayı bu durumun gerçekleşmeme ihtimalinin yüksek olduğu vurgulanıyor.

Seyffart’ın Ethereum Vadeli İşlem ETF’lerinin önümüzdeki hafta hızlandırılacağına dair beklentisi ve SEC’den daha fazla başvuru beklediği belirtiliyor. ETH için onayların gelmesi durumunda, bu durumun spot Bitcoin ETF onaylarının önünü açabileceği ifade ediliyor. SEC’in önünde spot Bitcoin ETF onaylarını vermeye devam etme, Vadeli Bitcoin ETF onaylarını iptal etme veya ETF reddi için yeni bir bahane bulma olmak üzere üç farklı yol olduğu belirtiliyor.

SEC’in gelecekte bir onay verebileceği durumda, bugünkü direnmelerin anlamsız olabileceği ve Temsilciler Meclisi’nin 4 üyesinin “ETF onayını ver” çağrısına atıfta bulunuluyor. Kripto dünyasında ETF konusunun tartışıldığı ve ETF uzmanı Nate Geraci’nin, Seyffart’ın ETH ETF onayı gelecek yorumlarına ek olarak, SEC’in ETH vadeli işlem ETF’lerinin piyasaya sürülmesine izin verdiği takdirde, BTC vadeli işlem ETF’lerinin kapatılmasının zor olacağını belirttiği aktarılıyor.

Son olarak, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği vurgulanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cadılar Bayramı’nda Shiba Inu Fiyatı Ne Olacak?

Sonraki Haber

Crypto.com, PayPal ve Paxos İle Ortaklık Kurarak Stablecoin Projesi PYUSD’yi Destekliyor

İlgili Haberler