Ethereum Balinalarının Tercihleri Bu Altcoin’lere Kayıyor

İlayda Peker

Kripto para piyasasında volatil durumlar devam ederken Ethereum balinaları kar edebilecekleri daha küçük piyasa değerine sahip altcoin’lere ilgi duymaya başlamış gibi görünüyor. Her ne kadar bu kripto para birimleri henüz popüler olmasa da balinalar bahsi geçen altcoin’lerin bilinirliğini artıyor gibi görünüyor.

Ethereum Balinaları

WhaleStats’tan elde edilen veriler, Ethereum balinalarının henüz meme coin çılgınlığını geride bırakmadığını gösteriyor. Bu, daha küçük değerli altcoin yatırımları ile de kendisini gösteriyor. Bu noktada balinaların ShibDoge’ye ilgi gösterdiği ifade edilebilir. Özellikle 3 milyon dolardan fazla varlık bulunduran bir cüzdanın yaptığı hamleler dikkatleri çekiyor.

Öte yandan ShibDoge, Shiba Inu ve Dogecoin kripto para birimlerini tek çatı altında buluşturmayı hedefleyen bir meme token olarak karşımıza çıkıyor. Balinaların ilgi gösterdiği diğer küçük değerli altcoin’ler arasında ise VOY, PAN, ANCT ve THX bulunuyor.

Bunlara ek olarak SHIB şu anda bu balinaların toplam varlıklarının %13,46’sını oluşturuyor ve 519,584,933 dolarla ETH ve USDC’nin arkasındaki en büyük üçüncü balina varlığı.

Balina İşlemleri

En büyük balinaların işlem hacmi, yükseliş bekledikleri kripto paraları da gösteriyor. Son 24 saat içinde, her ne kadar eski yatırımlar yer almaya devam etse de yeni yatırımların da olduğunu görüyoruz.

FTX Token, şu anda en büyük işlem hacmine sahip token listesinin başında yer alıyor ancak listedeki bir sonraki kripto para yeni bir giriş. ShibDoge, son gündeki en büyük işlem hacmine sahip tokenler arasında şu anda 2 numarada yer aldığı ve ortalama işlem hacmi 3 milyon doların üzerinde olduğu için dikkat çekiyor.

Stablecoin USDC üçüncü sırada yer alırken, ETH, BUSD ve USDT sırasıyla 3., 4. ve 5. sıralarda yer alıyor. Başka bir stablecoin olan DAI, altıncı sırada yer alıyor, yani Ethereum balinaları da stablecoin yatırımları ile de dikkatleri çekiyor.

LINK, CRV ve UNI, listenin geri kalanını oluşturuyor ve UNI özellikle ilginç bir yatırım olarak değerlendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SOL Neden Yükseldi: Solana Mı, Ethereum Mu?

Sonraki Haber

ETH Teknik Analiz: Ethereum Önemli Seviyelerin Üzerinde

İlgili Haberler