ETH Staking’de Önemli Gün!

Bitcoin Haber

Bitcoin Çarşamba günü Avrupa’nın erken saatlerinde 30.000 $ seviyesinin altına geriledi ve genel piyasa değeri son 24 saat içinde %1,2 düştBitcoin (BTC) Çarşamba günü Avrupa’nın erken saatlerinde 30.000 $ seviyesinin altına geriledi ve genel piyasa değeri son 24 saat içinde %1,2 düştü.

Piyasa Durumu

Ether (ETH) 1.860 doların biraz üzerinde işlem görerek büyük tokenlar arasındaki düşüşe öncülük etti. Solana’nın SOL’u yeşil renkte kalırken, BNB, Cardano’nun ADA’sı ve XRP Pazartesi gecesinden itibaren kazançlarını geri verdi.

Sözde Likit Staking Tokenları düşüş yaşadı. Lido’nun IDO yönetişim tokenleri %10’a varan bir düşüş yaşarken, Rocket Pool’un RPL’si %8 düştü. Her iki protokol de, bir doğrulayıcı düğümü çalıştırmak için 32 ether koymaya gerek kalmadan ödül kazanmak için herhangi bir miktarda ether koyabilen kullanıcılara ether stake etme getirisi sağlamak için milyarlarca doları kilitliyor.

Verilere göre, Çarşamba sabahı yaşanan düşüş, Asya saatlerinin erken saatlerinden bu yana uzun vadeli işlemlerin veya yükselen fiyatlara ilişkin bahislerin %96’sından fazlasının tasfiye edilmesine neden oldu.

Yatırımcılar muhtemelen Çarşamba günü planlanan iki önemli gelişme öncesinde karlarını aldılar: Mart ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) ve Ethereum ağı için çok beklenen Shapella yükseltmesi.

ABD Merkez Bankası hala yapışkan enflasyon konusunda endişeli ve daha yumuşak enflasyon verileri Fed’in 2 Mayıs’taki FOMC toplantısında 25 baz puanlık bir faiz artışına gitmesine izin verebilir – bu da geleneksel piyasaları ve bitcoin gibi daha riskli varlıkları canlandırabilir.

ETH Yükseltmesi

Öte yandan, 12 Nisan’da aynı anda gerçekleşmesi beklenen iki büyük Ethereum ağ yükseltmesi olan Shanghai ve Capella’nın bir portmantosu olan Shappella, yatırımcıların Ethereum blok zincirinde stake edilmiş etherlerini çekmelerine olanak tanıyacak. Şu anda stake edilmiş ether geri çekilemiyor ya da serbestçe alınıp satılamıyor.

Bu nedenle bazıları, stake etme ve doğrudan blok zincirinden getiri elde etme kullanıcılar için daha erişilebilir hale geldiğinden, bu etkinliğin eter için yükseliş anlamına gelebileceğini söylüyor.

Staking hizmeti RockX’in CEO’su Chen Zhuling, bu hafta başında CoinDesk’e gönderdiği bir notta, “Likit stake platformlarının son dönemdeki popülaritesiyle desteklenen para çekme işlemlerine izin verilmesi, ETH stake işlemini daha önce belirsiz bir süre için ETH stake etmek istemeyen perakende yatırımcılar için çok daha erişilebilir hale getirecek” dedi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance US TRX’i Listeden Çıkarırken TRON Yüzde 8 Değer Kaybetti

Sonraki Haber

Kripto Topluluğu Nisan Sonuna Kadar Dogecoin (DOGE) Fiyat Artışı Bekliyor

İlgili Haberler