ETH 2.0 ve Yatırımcıların Tutumu: Ethereum Yorumları

Bitcoin Haber

Ethereum‘u (ETH) yakından takip eden yatırımcılar, Şangay yükseltmesini çevreleyen heyecana rağmen yatırımcı ilgisinin sınırlı olduğunu fark etmiş olabilirler. Bu arada, basın zamanında, bazı ağ gelişmeleri, hazırlanmasında önemli bir faaliyeti destekledi.

ETH 2.0

9 Nisan tarihli Glassnode verilerine göre, ETH 2.0 mevduat sözleşmelerinde kilitli likidite miktarı yalnızca artmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir ATH seviyesinde bulunuyor. Böyle bir gözlem normalde piyasada daha fazla güvenle ilişkilendirilir ve aynı zamanda büyük bir gelişmeyle de uyumludur.

ETH 2.0 mevduat sözleşmelerindeki büyümenin zamanlaması, bunun Şangay yükseltmesi için geri sayımdan büyük ölçüde etkilenmiş olabileceğini düşündürmektedir. Bunun olası bir nedeni, ETH sahiplerinin pasif ödüller kazanabilmek için ETH’lerini stake tesislerinde kilitliyor olmalarıdır. Bu durum, yükseltmeye yakın, yükseltme sırasında ve sonrasında alım satım faaliyetlerinin artacağı beklentisiyle mi gerçekleşiyor? Bu ölçümlere göre pek sayılmaz.

ETH’nin günlük aktif adresleri azalıyor ve basın saatine göre son yedi günün en düşük seviyesine gerilemiş durumda. Bu da daha düşük işlemler ve dolayısıyla daha düşük gaz ücretleri anlamına geliyor. Bu nedenle ETH gas ücretlerinin de son dört haftanın en düşük seviyesinde olması şaşırtıcı değil.

ETH 2.0 mevduat sözleşmelerindeki artışa rağmen düşük gaz ücretleri, düşük işlemlerle desteklenen organik büyüme eksikliğine işaret ediyor olabilir. Bu da basın zamanında ETH’ye olan talebin düşük olduğu anlamına geliyordu. Ağ katılımcıları bu koşullar altında prim ödemeye istekli olduklarından, daha yüksek gaz ücretleri genellikle güçlü ağ büyümesi ve kullanım zamanlarında gözlemlenir.

Aktif para yatırma işlemleri de yukarıdaki gözlemlere paralel olarak son birkaç gün içinde yavaşladı. Bu nedenle Ethereum, özellikle son yedi günde negatif ağ büyümesi yaşadı. Ağ büyüme metriği, basın saatine göre son 24 saat içinde haftalık bazda en düşük seviyeye geriledi.

ETH Coşkusu Engellendi

ETH 2.0 mevduatlarındaki artışa rağmen azalan ağ etkinliği, ETH’nin fiyat hareketini yansıttı. Haftanın ilk yarısındaki güçlü yükseliş performansı sayesinde geçen haftayı net bir kazançla kapattı. Ancak, hafta ortasında yaşanan bir pivotun ardından %5,6’lık bir düzeltmeyle 1838$ seviyesine gerilemesi, hafta boyunca perakende alıcıların çoğunun tuzağa düşmesini sağladı.

Hafta ortasındaki geri çekilmeye rağmen, hafta başında ralliyi körükleyen bazı heyecanlar vardı. Bu, fiyatın çok arzulanan 2000$ fiyat seviyesine yaklaşmasıyla yeni bir YTD zirvesi için yeterliydi. Ancak, ikinci yarı nihayetinde düşük talep durumunu ortaya çıkardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin: Kripto Paralarda Son Durum

Sonraki Haber

Tone Vays, Sıkıcı Konsolidasyonun Ortasında Bitcoin’in Yükselmesini Bekliyor

İlgili Haberler