ETH Staking Yükseliyor: Bu Ne Anlama Geliyor? 

Bitcoin Haber

Şangay Yükseltmesi yaklaştıkça, Ethereum (ETH) stake etmeye olan ilgi artmaya devam etti. Lido (LDO) tarafından 2 Nisan’da atılan bir tweet’e göre, tüm Ethereum arzının %15’i stake ediliyordu.

LSD’ler Yükseliş Görüyor

Ethereum stake etmeye yönelik bu ilgi, Likit Stake Türevi (LSD) alanını olumlu yönde etkiledi. LSD’ler, yatırımcıların likiditeyi korurken stake edilmiş varlıklarının kazanç potansiyelini korumalarına olanak tanıyan finansal araçlardır. Token sahiplerinin çeşitli DeFi uygulamalarına katılmalarına ve getiri elde etmelerine olanak tanırken, stake edilmiş varlıklarını takas etme esnekliğine de sahip olmalarını sağlar.

Analist Dynamo Patrick’e göre, LSD’ler kripto alanında giderek daha popüler hale geldi ve DeFi alanındaki birçok sektörü geride bıraktı ve sektörde yapılan mevduatlar açısından ikinci sırada yer almayı başardı.

Kripto alanındaki popüler LSD’ler arasında Lido, Frax Finance ve Rocket Pool bulunmaktadır.

ETH Staking

Stake edilen ETH’nin büyük bir çoğunluğu Lido aracılığıyla yatırılmıştır. Dune Analytics’in verilerine göre, yatırılan tüm ETH’lerin %31,4’ü bu protokol aracılığıyla yatırılmıştır. Lido’nun hakimiyeti nedeniyle, protokol son birkaç ay içinde TVL’de büyük bir artış gördü.

Bununla birlikte, Lido tarafından elde edilen gelir geçen ay %22,1 oranında artmıştır. Ağdaki gelir artışının ana nedeni protokoldeki günlük aktivitenin artması olabilir.

Bununla birlikte, stake etmeye olan ilgiden etkilenen yalnızca Lido olmayacak, Frax Finance ve Rocket Pool gibi diğer protokoller de LSD’lere olan ilgiden yararlanma şansına sahipti.

Her bir protokolün tokenı olan LDO, RPL ve FRAX, sonuç olarak ilgide bir artışa tanık olmaya başladı. Yatırımcılar ve tüccarlar, staking yoluyla yaratılan ilgiden faydalanmak için bu protokollerin tokenlarını satın alıyor. Bu durum, son birkaç gün içinde bu tokenların her birinin artan piyasa değeri ile gözler önüne serildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Söylentiler Panik Yarattı: Binance CEO’su FUD Olduğunu Söyledi

Sonraki Haber

Dogecoin Balinaları Üç Ayda DOGE Biriktirirken Memecoin Ayrışma Gösteriyor

İlgili Haberler