ETH, Şangay ve Capella Öncesinde 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Haber

Ether piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için bir sonraki büyük güncellemede para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesinden bir hafta önce, yedi aydan fazla bir süredir ilk kez 1.900 doları aştı.

Ethereum Fiyatı

CoinMarketCap verilerine göre Ether en son 16 Ağustos 2022’de, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele için Federal Fon oranını rekor bir hızla artırdığı bir dönemde, daha geniş bir kripto satışının ortasında 1.900 doların üzerindeydi.

Ethereum Shanghai’da 12 Nisan’da gerçekleşecek olan hard fork, işlem maliyetlerini azaltırken işlem hızlarını artırmaya yardımcı olmayı amaçlayan diğer EIP’lere ek olarak, doğrulayıcıların ve stake edenlerin beacon zincirinden stake edilmiş ETH’yi çekmelerine olanak tanıyan EIP-4895’i uygulayacak.

Son fiyat artışı, faiz artışlarının küresel bankacılık sektöründe çatlaklara neden olması nedeniyle Fed’in niceliksel sıkılaştırma çabalarını hafifletebileceği beklentilerinden veya stake etmenin daha esnek olacağı düşünüldüğünde Ether’e olan talebin artmasından kaynaklanıyor olabilir.

ETH ve BTC

Bitcoin ise TradingView’e göre ETH’nin fiyatını BTC ile karşılaştıran bir işlem çifti olan ETH/BTC de son günlerde kazançlar kaydetti ve geçen hafta yaklaşık %3 arttı, bu da her iki faktörün de Ether’in fiyat artışına katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

Şangay, yürütme katmanı istemci tarafındaki çatalı ifade ederken, Capella, fikir birliği katmanı istemci tarafındaki yükseltme adıdır ve 12 Nisan’da Şangay’dan kısa bir süre sonra gerçekleştirilecektir.

Yürütme katmanı tüm akıllı sözleşmelerin ve protokol kurallarının bulunduğu yerdir, mutabakat katmanı ise tüm ağ doğrulayıcılarının bu kurallara uymasını sağlar.

CoinMarketCap’e göre, ETH’nin fiyatının 15 Eylül 2022’de The Merge’in gerçekleştirilmesinin ardından keskin bir şekilde düştüğünü ve bir hafta içinde değerinin dörtte birinden biraz daha azını kaybettiğini belirtmek gerekir.

Bazı analistler ve yatırımcılar, stake edilmiş Ether’in kilidinin açılmasının satış baskısı yaratacağını öne sürse de, Şangay ve Capella güncellemelerinin ardından ne olacağı şu anda spekülasyon.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Bundan Sonra Nereye Gidecek? Karışık Sinyaller!

Sonraki Haber

Bitcoin Hodl Kalıpları Döngünün Boğa Piyasasına Kaydığını Gösteriyor

İlgili Haberler