ETH NFT Tahtını Bırakacak Mı? Önemli Veriler! 

Bitcoin Haber

NFT’lerin başlangıcından bu yana Ethereum tabanlı NFT’ler piyasaya hakim olmuştur. BAYC ve MAYC gibi mavi çipli Ethereum NFT’leri piyasaya sürüldüklerinden bu yana büyük rağbet gördü ve talepleri piyasalarda paralel olmadı. 

Şehrin Yeni Çocuğu 

Ancak, bu NFT’lerin hakimiyeti, popüler Bitcoin tabanlı NFT’lerin ortaya çıkması nedeniyle yakında azalabilir. 

CryptoSlam’ın verilerine göre, Bitcoin Frogs NFT’nin işlem hacmi son 24 saat içinde 2,27 milyon ABD dolarını aştı. Koleksiyon, HV-MTL ve BAYC gibi önde gelen Ethereum NFT’lerini geride bırakmayı başardı. 

Ayrıca, taban fiyatı 0,14 BTC’ye ulaştı. Bununla birlikte, BRC-20 de dahil olmak üzere Bitcoin NFT’lerinin işlem hacmi son 24 saat içinde 7,6 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu rakam Solana’yı geride bıraktı ve toplam Ethereum NFT hacminin yaklaşık %48,5’ini oluşturdu. 

Bitcoin NFT’lerine olan ilgideki bu artış, Ethereum ağındaki birçok mavi çipli NFT koleksiyonunu tehdit edebilir. Bu NFT’lerin birçoğunun taban fiyatı çoktan düşmeye başlamıştı. 

NFTGO’nun verilerine göre, BAYC NFT koleksiyonunun taban fiyatı son 30 gün içinde %12,83 oranında geriledi. Buna ek olarak, MAYC NFT koleksiyonunun taban fiyatı da NFT koleksiyonunun hacim ve satışlarındaki düşüşle birlikte düştü. 

Blue Chip NFT’lere olan ilginin azalması, genel Ethereum NFT piyasasını etkiledi. Santiment’in verilerine göre, Ethereum ağında gerçekleşen NFT işlemleri son 30 gün içinde önemli ölçüde düştü. 

Bunun sonucunda, Ethereum ağındaki gaz kullanımı da etkilendi. Son birkaç hafta içinde, Ethereum gaz kullanımında büyük düşüşler yaşandı. 

Ethereum üzerindeki faaliyetler azalıyor olsa da, Ethereum stake etmeye olan ilgi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. 

Stakerlar İyimserliğini Koruyor 

Token Unlock’tan alınan verilere göre Mayıs ayı, ETH2 para yatırma sözleşmesine yatırılan 2,2 milyondan fazla ETH ile Ethereum 2.0 stake edilmesinde yeni bir aylık zirveye tanık oldu. Ayrıca, Şangay yükseltmesinin uygulanmasından bu yana, ETH’nin net hissesi yaklaşık 1 milyar ABD dolarına eşdeğer olan 2 milyonu aştı. 

Buna karşın, doğrulayıcılar tarafından sergilenen davranış bunun tam tersiydi. Staking Rewards’ın verileri, Ethereum ağındaki staker sayısının geçen ay %13,3 oranında düştüğünü gösterdi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polygon (MATIC) İvme Kazanırken, Kurucu Ortak Yeni Bir Girişimle Devreye Giriyor 

Sonraki Haber

Avustralya Borsası Blok Zinciri Planlarını Resmen Terk Etti: Rapor 

İlgili Haberler