ETH Fiyatı: Bu Göstergeye Göre Ethereum’da Dip Görüldü, Artış Kapıda!

ETH Fiyatı: Bu Göstergeye Göre Ethereum’da Dip Görüldü, Artış Kapıda!

Ethereum (ETH) ve tüm kripto piyasası Bitcoin’in zayıflığından zarar gördü. Lider kripto para biriminin düşüşü, çoğu dijital varlığın ciddi kayıplar vermesine neden olan büyük bir dalga yarattı. Bazı isimler bu son düşüş ile birlikte birkaç kripto parada görülen rallinin son bulduğunu ve özellikle DeFi token’larının düşüş sırasında fazlaca zorlandığını düşünüyor.

Bununla birlikte bazı analistler, piyasanın ve özellikle DeFi sektörünün dibe vurduğuna dair bazı işaretler olduğuna dikkat çekiyor.

Piyasadaki Fiyat Hareketleri

Analistlere göre Ethereum işlem ücretlerinin son zamanlara göre düşmüş olması, ETH’da bazı artış faaliyetlerinin yaşanabileceğini düşündürüyor. Çünkü ETH işlem ücretlerinin düşük olması demek, ETH ile gerçekleştirilen işlemlerin sayısının azaldığı anlamına geliyor. Dolayısıyla bu durum DeFi yatırımcılarının henüz umutlarını kaybetmediği ve artış beklediği şeklinde yorumlanıyor.

Bunların yanı sıra lider kripto para biriminin önde 12.000 doların üzerini görmesi ve ardından 10.000 doların altına gerilemesi piyasada büyük bir dalga yarattı. Bitcoin, son birkaç haftadır büyük fiyat hareketlerine ev sahipliği yapıyor ve bu şok dalgasından diğer kripto paralar da nasibini alıyor.

Piyasadaki bu şok dalgasından korkan yatırımcılar ellerindeki küçük varlıkları satmaya başladı. Böylece piyasada bir satış baskısı oluşmuş oldu. Ethereum fiyatının 490 dolardan 320 dolara düşmesinin de bu durum üzerinde etkisinin olduğunu belirtmekte fayda var. Bu düşüş, DeFi sektörüne de ağır bir darbe vurdu ve daha önce yükseliş gösteren birçok token momentumunu kaybetti.

Analistlere göre DeFi sektöründeki token’ların getirileri azalırsa, token’lara olan talep de aynı ölçüde azalma potansiyeline sahip.

Düşük İşlem Ücretleri

Her ne kadar ETH ve DeFi token’ların düşüşler yaşansa da bazı analistler hem Ethereum’da hem DeFi token’larında dibin görüldüğünü düşünüyor. Çünkü azalan işlem ücretleri, faaliyetlerin yavaşladığını ve dolayısıyla fiyat düşüşünün duracağının sinyali olabilir.

Analistlere göre şu anda ETH ağındaki talep azalması, yatırımcıların ellerindeki kripto para birimlerini tuttuğunu ve satış niyetinde olmadığını gösteriyor. Dolayısıyla bu durum yakın vadede bir artışın fitilini ateşleyebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.