ETH Fiyatları: Bu Durum ETH’da Hala Umut Olduğunu Gösteriyor!

ETH Fiyatları: Bu Durum ETH’da Hala Umut Olduğunu Gösteriyor!

Son piyasa koşullarında düşüşlerle birlikte küçük yatırımcılar ellerindeki Ethereum’ları (ETH) çıkarırken büyük yatırımcıların dipten satın alım yaptıkları ortaya çıktı. Santiment’ten elde edilen verilere göre, 1.000 ile 10.000 ETH arasında varlık bulunduran cüzdan sayısında gözle görülür bir artış bulunuyor.

Ethereum Varlıkları

Ortaya çıkan verilere göre, Ethereum piyasasında birikim yapmayı tercih eden yatırımcı sayısı artıyor. Varlık haftalık en düşük seviyesinde işlem görürken büyük yatırımcılar ETH almaya başladı. Bu da Ethereum’da temelde yatırımcıların hala artış beklentisinde olduklarını ve temellerin güçlü olduğunu gösteriyor.

Balinaların satın alım yapması ile ilgili açıklamalar yapan on-chain analist Ali Martinez, “Ethereum düşerken, halk arasında balinalar olarak bilinen ETH’de milyonlarca dolarlık adreslerin sayısında bir artış olduğunu gösteriyor. Son 3 gün içinde ağa 1.000 ila 10.000 ETH tutan yaklaşık 68 yeni balina katıldı.” ifadelerini kullandı.

Ethereum Fiyatları

Bugün piyasa yaşanan düşüşlerin etkisiyle ETH’da da büyük geri çekilmeler görüldü. Hatta piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum, ilk ondaki kripto paralar içinde Polkadot’tan sonra en fazla kayıp yaşayan token oldu.

Aslında dün piyasada bir toparlanma yaşanmış ve bu durum artışın geri döndüğü şeklinde yorumlanmıştı. Ancak bugün yaşanan düşüş, dünkü toparlanmanın tüm kazançlarını da silmiş oldu. Analistlere göre yatırımcılar henüz ETH’da kısa vadede nasıl bir hareket olacağını net olarak bilemedikleri için böyle bir tablo oluşuyor.

Bunun yanında Ethereum’da balinaların birikim yapıyor olması ise orta ve uzun vadede artış beklentilerinin arttığının sinyali olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.