ETH Fiyatı: Ethereum’da Tedirgin Eden Tablo

ETH Fiyatı: Ethereum’da Tedirgin Eden Tablo

Kripto para piyasasına aşina olanlar geride bıraktığımız iki günde büyük kayıpların yaşandığı biliyorlar. Bitcoin’in (BTC) yanı sıra Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoin’lerde de ciddi düşüşler görüldü. Bazı analistler paniğe gerek olmadığını bunun sağlıklı bir düşüş olduğunu söylese de tüm anlistler hemfikir değil gibi.

Ethereum Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden SmartContracter, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH’nin düşüşünün devam edeceğini hatta 300 dolara kadar da durmayacağını düşünüyor.

Analistin düşüncelerine göre, ETH’daki yükseliş ivmesi şu an için son buldu ve teknik veriler de düşüşün 3020 dolara kadar devam edeceğini gösteriyor.

Ayrıca kısa vadeli düşüş trendini doğrulayan bir göstergenin de Ethereum vadeli işlemleri olduğu ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre ETH vadelilerinin mevcutta negatif sinyaller verdiği görülüyor.

Bitcoin Kontrol Ediyor

Lider kripto para biriminin altcoin’leri yönlendirmesi görüşü yeni bir düşünce değil. Hatta çoğu kez de kanıtlanmış bir görüş. Dolayısıyla analistler aslında altcoin beklentilerini açıklarken zaman zaman Bitcoin grafiklerinden de faydalanıyor.

Kripto varlık piyasası analisti Cole Garner, Bitfinex yatırımcılarının Bitcoin‘de 8.800 dolar bandında bir satın alma duvarı oluşturmaya başladıklarını gösteren bir grafik paylaştı. Yapılan açıklamalara göre son zamanlarda Bitfinex’teki benzer göstergeler BTC fiyatı ile ilgili ipucu verdiği için bu göstergeye dikkat etmekte fayda olabilir. Dolayısıyla analistin Bitcoin’de 8.800 dolara kadar bir geri çekilme beklediği düşünülebilir.

Bu görüşler göz önüne alındığında altcoin’lerde de daha büyük kayıpların yaşanmasının beklenmesi çok da şaşırtıcı değil.

Ancak tüm bunların yanında Odyssey Capital Advisors’tan Jason Snipe, aslında piyasada yaşanan düşüşün sağlıklı olduğunu ve düzeltme olduğunu dile getirmiş, paniğe gerek olmadığını eklemişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.