Büyük Düşüş Sonrasında Paniğe Gerek Yok

İlayda Peker

Kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşün sonrasında bir panik havası başladı. Ancak piyasa analistlerine göre bu düşüşün panik yaratmasına gerek yok. Çünkü bu sadece bir düzeltme hareketiydi ve piyasanın daha sağlıklı olmasını sağlayacak.

Peki, durum gerçekten böyle mi?

Son Düşüş Sağlıklı Mı?

Bu hafta tüm piyasalarda büyük bir satış baskısı yaşandı. Bu durumdanda en çok etkilenenler arasında çok değerli teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri vardı. Yatırımcılar ise hala “Kara Perşembe”nin etkisini atlatamamışken bu çöküşün ne kadar ciddi olduğunu merak ediyor.

Bu konuyla ilgili düşünceler karışık olsa da CNBC’de görüşlerini dile getiren analistler konuya açıklık getirmeye çalıştı. Analistler arasında daha rasyonel bir teoriye sahip olan Odyssey Capital Advisors’tan Jason Snipe vardı.

Snipe konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Tarihsel olarak harika olan bu yaza bakıyorum, özellikle de son yılların en iyi Ağustos ayı olan geçen aya. Bunun yeniden dengeleme olduğunu düşünüyorum, biraz da kar amaçlı olduğunu düşünüyorum. Eylül’ün tarihsel olarak yavaş bir ay olduğunu biliyorum, çok fazla haber gelmeyecek.” ifadelerini kullandı. Dolayısıyla analiste göre yaşanan düşüşler piyasa açısından oldukça sağlıklı.

Dengelenme

Mevcut çöküş, Snipe’ın dile getirdiği gibi sadece kar elde etmek ve yatırımların yeniden dengelemesinden ibaretse yukarı doğru yapılan herhangi bir düzeltme normal ve sağlıklı olabilir.

Bu yıl içindeki hareketlere bakıldığında kripto para birimlerinin çoğunun gözle görülür artışlar kaydettiği görülüyor. 2019 yılında alım yapan çoğu kişinin şu anda karlı olduğunu belirtmekte de fayda var.

Bunun yanında Kasım ayında yapılacak olan Amerika başkanlık seçimlerinin yıl sonuna doğru çok önemli hareketlere sebep olacağı düşünülüyor. Biden’ın galibiyetinin kripto para piyasasına zarar vereceği düşünülürken Trump zaferinin bir artışa yol açacağı düşünülüyor.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Düşüşe Rağmen Korkulmaması Gerektiğini Gösteren 3 Etken

Sonraki Haber

ETH Fiyatı: Ethereum’da Tedirgin Eden Tablo

İlgili Haberler