ETH Fiyatı: Ethereum Bu 3 Sebeple 500 Doları Görecek!

İlayda Peker

Oldukça iyi durumdaki temel ve teknik göstergelerin bir araya gelmesi, Ethereum’un (ETH) dördüncü çeyrekte 500 dolara yükseleceği ile ilgili tahminlerin de daha yüksek sesle söylenmesini sağladı.

Ethereum Fiyatı

Piyasa kapitalizasyonuna göre ikinci en büyük Blockchain varlığı, 2020’de yüzde 200’den fazla yükseldi. Hatta ETH Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesinden önce 2020 yılında BTC’den bile iyi performans sergileyerek yatırımcısını sevindirmişti. Square, MicroStrategy, PayPal gibi şirketlerin Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıklamasının ardından Bitcoin yükselişi başladı ve lider kripto para birimi 14.000 dolarlık önemli seviyenin üzerini gördü.

Bitcoin’in hakimiyeti arttıkça, Ethereum aşağı yönlü düzeltmesini genişletti ve Eylül ayı sonunda 313 dolara kadar düştü. O zamandan beri yavaş ve istikrarlı bir toparlanma içinde olan Ethereum, ETH 2.0’ın tarihinin belli olması ile yeniden 400 doların üzerine çıktı.

Analistlere göre bu noktadan sonra Ethereum’un 500 dolara yükselmesini destekleyecek 3 etken bulunuyor.

Ethereum’u Yükseltecek 3 Etken

İlk olarak ETH’da her ne kadar USD bazlı bir yükseliş başlamış olsa da Ethereum’un Bitcoin karşısında hala kan kaybettiğini görüyoruz. Ethereum’u doğrudan Bitcoin ile karşılaştıran parite, 31 Ağustos’tan bu yana düşüş trendini işaret ediyor.

ETH/BTC işlem çifti, daha önce hem destek hem de direnç olarak hareket eden işlem alanın alt seviyesi olarak görülen 0.02738 sats’da gün içi yeni bir düşük seviye oluşturdu. Eğer ETH bu destek seviyesini tutmayı başarabilirse Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti azalabilir. Bu durumda da Ethereum yeniden yükselişe geçebilir.

İkinci olarak teknik açıdan ETH fiyatını inceleyen analistlere göre Ethereum’da bir yükselen üçgen oluşmuş durumda ve gösterge piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in 415 doları aşması durumunda daha yüksek seviyeleri destekleyecek bir gösterge olarak nitelendiriliyor. Bu durumda ETH’un rahatlıkla 597 doları görebileceği ifade ediliyor.

Temel Göstergeler

Ethereum’un teknik göstergelerinin güçlenmesi tabii ki temel bir göstergeye bağlanıyor: 1 Aralık’ta ETH 2.0’ın kullanıma sunulacak olması.

Ethereum topluluğu çok uzun zamandır güncellemenin gelmesini bekliyor. Sonunda net bir tarih paylaşılmış olması da fiyatı yukarı çekmek için güzel bir ortam oluşturdu. Dolayısıyla ETH  fiyatı 400 doların üzerini gördü ve sırada 415 doların olduğu düşünülüyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sonunda Beklenen Oldu: Bitcoin (BTC) 15.000 Doları Aştı!

Sonraki Haber

Bitcoin 16.000 Dolar Sınırına Dayandı: Sırada Ne Var?

İlgili Haberler