ETH Fiyatı: Ethereum 2020 Bitmeden Bu Hedefe Ulaşabilir!

İlayda Peker

Ethereum (ETH) 2020 yılında oldukça iyi bir performans sergiledi ve bu yüzden analistler piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in 2020 yılının dördüncü çeyreğinde 750 dolarlık önemli seviyeyi aşmasını bekliyor. Ethereum 3 Aralık’ta 623 dolara kadar yükseldi ve sonrasında yaşadığı düzeltme ile 561 dolara kadar geriledi. Ancak gerilemenin ardından yükseliş hareketini devam ettiren ETH’un yıl bitmeden çok daha yüksek seviyeleri göreceği düşünülüyor.

ETH’da Teknik Göstergeler Yükseliş Eğiliminde

Analistlere göre ETH’un her reddilmede 621 dolar bandında oluşturduğu grafikler “yükselen üçgen yapısı”na işaret ediyor ve bu da yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor. Buna ek olarak analistlerin açıklamalarına göre yükselen üçgen göstergesi, bir mola verme yani konsolidasyon döneminde ortaya çıkıyor ve sürecin yukarı yönlü bozulacağı ile ilgili ipuçları veriyor. Yatırımcıların da stratejilerini buna göre geliştirdikleri ifade ediliyor.

Aşağıdaki grafikte de görüleceği gibi Ethereum konsolidasyon sürecine girmeden önce yükseliş grafiği çiziyordu.

Ethereum’da Hedef: 700 Dolar

Bir kripto yatırım eğitim platformu olan Blockroots.com’un kurucu ortağı olan Josh Rager, ETH/USD‘nin Yükselen Üçgen modeli içindeki konsolidasyonunun daha yüksek bir tepe oluşturma olasılığını artırdığını belirtti. Rager’a göre ETH’un sıradaki hareketi 700 doların üzerine doğru olacak.

Geçtiğimiz ayda Ethereum’un büyük bir gelişme kaydettiğini ifade eden Rager, 610 dolarlık seviyenin üzerine doğru yaşanacak kırılma ile ETH’un 7000 dolar üzerini hedefleyeceğini dile getirdi.

Bununla birlikte analistlere göre yukarıdaki grafikte Ethereum’un yükseliş grafiğinde hedeflediği ilk nokta 762 dolar. Bununla birlikte yapılan açıklamalarda da ETH’daki bu yükseliş beklentisini temel göstergelerin de desteklediği ifade ediliyor.

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0’ın beacon chain’i planlandığı gibi 1 Aralık’ta başlatıldı. Topluluk, temel akıllı sözleşmesinde 600 milyon dolar değerinde ETH’yi kilitleyerek bir kilometre taşı olan yükseltme için destek gösterdi.

Bununla birlikte son zamanlarda ETH’da kilitlenen miktarın 1 milyon ETH’u aştığı ortaya çıktı ve bu miktar giderek artıyor. Dolayısıyla bu durumun ETH talebini artırması ve bunun sonucunda da fiyatı yükseltmesi bekleniyor.

Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bazı durumlarda sadece ETH’a olan ilginin 2020 boyunca sık sık yaşandığını dile getirdi. Genel müdüre göre içinde bulunduğumuz yılda kurumların Ethereum’a olan ilgisi büyük oranda arttı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu DeFi Token’ı Ethereum’a (ETH) Benziyor: YFI Fiyatını Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

2021 Yılında Dijital Euro İle İlgili Önemli Adımlar Atılabilir

İlgili Haberler