ETH Birikimi Hızlanırken Ethereum 1.400 Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin Haber

Ethereum iki aydan uzun bir süredir en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Zincir üzerindeki ölçümler, varlık birikiminin hızlandığını gösteriyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum bugün Bitcoin‘den daha iyi performans göstererek son 12 saat içinde %6,7’lik bir kazanç elde etti. Hareket, Perşembe sabahı Asya ticaret seansı sırasında ETH fiyatlarını dokuz haftanın en yüksek seviyesi olan 1.410 $’a çıkardı.

Ayrıca, Ethereum’un 9 Kasım’da %26 oranında değer kaybetmesinden bu yana gördüğü en yüksek fiyat oldu. Varlık, iki ay önce FTX’in çöküşü ve bunun sonucunda piyasada yaşanan çöküşten kaynaklanan kayıplarının çoğunu telafi etme yolunda ilerliyor.

Ethereum şu anda direnç olarak görünen 2018 piyasa döngüsü zirvesine yakın işlem görüyor.

Ethereum Birikimi Devam Ediyor

Zincir üstü analiz platformu Santiment, son iki ay içinde çok fazla birikim olduğunu bildirdi. Bu, 100 ila 10.000 ETH tutan cüzdanlar olan ‘köpekbalığı adreslerine’ atıfta bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre bu durum, Kasım ayından bu yana varlığın en büyük biriktiricisi olmuştur. “48.556 köpekbalığı adresi Şubat 2021’den bu yana kaydedilen en yüksek seviyedir” denildi.

Ayrıca, Ethereum stake etme işlemi de yeni bir kilometre taşına ulaştı. Şu anda Beacon Chain üzerinde 16 milyon ETH stake edilmiş durumda. Mevcut fiyatlarla bu yaklaşık 22,4 milyar dolar değerinde.

Stake edilen miktar, 120,5 milyon olan toplam ETH arzının yaklaşık %13,3’ünü temsil ediyor. Ayrıca, Ultrasound Money takipçisine göre Ethereum ihracı neredeyse sıfır ya da yılda %0,006’dır.

Günlük Ethereum işlemleri 1 milyon civarındadır ve bu da bir ayı piyasası için etkileyicidir. Boğa piyasasında günlük işlem sayısı 1,7 milyon civarındaydı ve bu da zincir içi faaliyetlerin devam ettiğinin bir kanıtı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist 2 Altcoin’de Yükseliş Bekliyor Ama Bu Duruma Dikkat!

Sonraki Haber

MetaMask Kripto Kullanıcılarını Bir Dolandırıcılık Konusunda Uyarıyor

İlgili Haberler