ETH Analizi: Ethereum Bu Seviyeyi Test Edebilir Mi?

İlayda Peker

Son birkaç gün içinde Ethereum (ETH), Bitcoin’e (BTC) uygulanan aşağı yönlü baskının etkisinden kurtulmak için mücadele ediyor.

Ethereum ‘Yükselen Üçgen Tepesini’ Onayladı

Bununla birlikte, kripto para piyasalarının önde gelen uzmanı Rekt Capital 25 Nisan’da yayımlanan grafik analizinde açıklamalarda bulundu. Ethereum’un olası bir volatilite ile yeniden testi devam ederken, kritik seviye olan $3.000 bandına dönebileceğini öngörüyor. Uzmanın çizdiği karamsar tablodaki gibi bir düşüşün $3.000’da bandında kalmayıp $2.600 seviyelerine kadar düşebileceğini cümlelerinde ifade ediyor.

Rekt Capital yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Ethereum’un yeniden testi çok iyi devam ediyor olabilir ama aşağı yönlü olumsuz hareket fiyatı $2.600 seviyelerine getirebilir. Bunun yanında Ethereum aylık kapanışını gerçekleştirmeden yeşil bir fitil yükseliş olacaktır.

Ayrıca uzman yatırımcı Rekt Capital, teknik olarak bakıldığında Ethereum’un piyasa hareketliliğinin bir süre devam edeceğini, $2.600 düşme riskinin bu süre zarfında da devam edebileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan yatırımcı, Ethereum grafikleri incelendiğinde ‘yükselen üçgen’ olarak ifade ettiği noktadan Ethereum fiyatının döndüğünü ve döndüğü kısmın bir direnç noktası olduğunu vurguladı.

 Uzman yatırımcı Rekt Capital; “Sonuç olarak, Ethereum direnç noktasında reddedildi ve şu anda olumsuz bir durum yaşanıyor. Ethereum, kırmızı bölgeye destek olarak tutunamazsa alt kısımda bulunan mavi işaretli bölgeyi tekrar ziyaret edip fiyatında ciddi düşüşler gözlenebilir.”  sözlerini kaydetti.

Ethereum Fiyat Analizi

Şu anda Ethereum, verilere göre son 24 saatte %4,83 ve önceki hafta %3,08 düşüşle $2.808 seviyelerinde işlem görüyor. Bu fiyat $3.000 bandını yeniden test etmek için sadece $200 uzaklıkta.

Mevcut duruma bakıldığında, piyasa verilerine göre ikinci en büyük kripto para konumu toplam değeri 340 milyar dolar ile Ethereum’a ait.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hotbit Kripto Para Borsası Nasıl Avantajlar Sunuyor?

Sonraki Haber

Bitcoin Toparlanacak Mı? Dogecoin, Elon Musk ve Twitter Üçgeni!

İlgili Haberler