2018 Düşüşünü Bilen Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

İlayda Peker

Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt, Bitcoin‘in (BTC) ciddi bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini düşündüğünü dile getirdi. BTC’nin 2018 yılındaki düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden yatırımcı, lider kripto paranın 27.000 dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’de Düşüş Tahmini

Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 39.600 dolar seviyesin işlem görüyor ve eğer Brandt’ın tahmini tutarsa kripto para birimi bu seviyelerden yaklaşık olarak %30 daha gerileyebilir. Lider kripto para birimi son 24 saat içinde %8 ve son bir ay içinde %8 gerileme kaydetti.

Brandt ayrıca Nasdaq-100 endeksinin 2000’lerin başındaki dot-com çöküşünü yansıtıyor olabileceğini düşünüyor ve Twitter’da grafiğin kendisine bir deja vu yaşattığını söylüyor.

Brandt’in Nasdaq ile ilgili tahmini doğruysa, Bitcoin için önümüzdeki günler oldukça zorlu geçebilir. 27.000 dolar seviyesine düşüş ise yeniden “Bitcoin bir balon” söylemlerini başlatabilir.

Bitcoin Ne Yapmalı?

Popüler kripto para yatırımcısı Jason Pizzino bu hafta yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in Nasdaq endeksi ile korele bir şekilde ilerlediğini ifade etti ve ilk olarak bu bağlantının çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Pizzinıo’ya göre Bitcoin’in ilk olarak yapması gereken şey Nasdaq ile yollarını ayırmak…

Bu noktada Pizzino yaptığı açıklamalarda, “Sorun, Nasdaq’ın kendisinde, Nasdaq’ta daha fazla olumsuzluk içinde olabileceğimizi düşünüyorum. Bu da Bitcoin ve Ethereum’da ve tabii ki kripto para birimlerinde daha fazla olumsuzluk anlamına geliyor.” sözlerini kullanıyor.

Analistler Pazartesi günü yaşanan düşüşü de ABD vergilerinde son gün olmasından çok Bitcoin’in hisse senetleri ile birlikte hareket ediyor olmasına bağlamıştı. Dolayısıyla eğer BTC geleneksel varlıklar ile bağını koparırsa bu bir yükseliş sinyali olarak algılanabilir.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter ve Stripe Stablecoin Adımı Attı!

Sonraki Haber

Kripto Madenciliği New York’ta Yasaklanabilir! Önemli Gün 25 Nisan!

İlgili Haberler