ETH 12 Haftanın En Yüksek Seviyesinde: ETH Kullanımı Yükseliyor

Bitcoin Haber

Zincir üzerindeki ölçümler kullanım ve faaliyetin arttığını gösterdiğinden Ethereum anlatıları güçlenmeye devam ediyor. Tüm bunlar varlığa olan talebi ve ETH fiyatlarını olumlu yönde etkiliyor.

Ethereum Son Durum

Kripto piyasaları toparlandıkça Ethereum zincir içi aktivitesi de artmaya devam ediyor. ERC-20 günlük token transferleri gibi çeşitli ölçümler son zamanlarda istikrarlı bir şekilde artıyor.

Etherscan’a göre, günlük token transfer sayısı geçen hafta tekrar 1 milyonu aştı. Dahası, son altı ay içinde bu sayı iki katına çıktı.

Ayrıca, adresler açısından ağ kullanımının da arttığı kaydedildi. PrimeXBT, hafta sonu 92,5 milyon adresle yeni bir rekor kırdığını bildirdi.

Ethereum Ağ Etkinliği Artıyor

Ethereum benzersiz adres sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 221 milyona ulaştı. Bu metrik son altı ayda yaklaşık %10 oranında artmıştır.

Ek olarak, Ethereum ağındaki günlük işlemler yaklaşık 1 milyonda sabit kalmıştır. Bu da ağ kullanımının ve etkinliğinin son üç ay içinde fiyatlarla birlikte düşmediğini gösteriyor.

Ağdaki günlük doğrulanmış akıllı sözleşmelerin sayısı geçen yılın aynı döneminden bu yana yaklaşık %140 arttı. Etherscan’a göre şu anda Ethereum’da her gün yaklaşık 600 yeni sözleşme doğrulanıyor.

Artan ağ etkinliği ve Ethereum temellerini çevreleyen yükseliş, duyarlılığı artırdı. 29 Ocak’ta kripto YouTuber’ı Lark Davis, Ethereum’un ayı piyasası boyunca temelde sağlam olduğunu söyledi ve “özetle, kimsenin yeterince ETH‘si yok” diye ekledi.

Ultrasound.Money’e göre, Ethereum ihracı şu anda yıllık -%0,04 oranında deflasyonist. Bu da dolaşımdaki ETH arzının şu anda daralmakta olduğu anlamına geliyor. Bu yılın başından bu yana, 120,5 milyonluk toplam arz, yaklaşık 15 milyon $ değerinde 9.200 ETH civarında azaldı.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 24.000 Dolara Yaklaştı: BTC Şubat Yorumları

Sonraki Haber

Bu Altcoin’de Fiyat Düşüşü Mü Geliyor? Düşüş Beklentisinin Nedenleri

İlgili Haberler