Bitcoin Fiyatları ve Ethereum Tahmini: BTC ve ETH Beklentileri

Bitcoin Haber

Bitcoin ve Ethereum fiyatları son birkaç haftadır önemli dalgalanmalar yaşamasına rağmen istikrarlı bir seyir izliyor. Bitcoin 22,350$ ile 23,350$ arasında dar bir aralıkta seyrederken, Ethereum 1,550$ ile 1,630$ arasında dar bir aralıkta dalgalı bir şekilde işlem görüyor.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış

Hafta sonuna girerken, birçok yatırımcı bunun bir kırılma zamanı olup olmadığını merak ediyor.

Geçen yılın sonunda enflasyonda bir yavaşlama olduğunu gösteren ve daha önce yayınlanan Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) raporu, kripto para birimindeki yükseliş rallisini tetikledi.

Sonuç olarak, yatırımcılar FOMC’nin Şubat toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan (veya 0,25 yüzde puanı) artırmasını bekliyor. Fed’in şahin duruşunu sürdürmesi halinde Bitcoin (BTC-USD) zarar görebilir.

Öte yandan ABD’deki son enflasyon baskısı, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paraları satın alması için bir teyit sinyali işlevi gördü. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde artan kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatlarının yükselmesinden sorumlu oldu.

Çığır Açan Mevzuatı Tanıttı

2023’ün başlarından bu yana, kripto para birimi alanında kripto pazarını desteklemeye ve yönlendirmeye yardımcı olan çok sayıda gelişme oldu. 26 Ocak’ta New York Eyalet Senatosu, devlet kurumlarının kripto para birimini resmi bir ödeme şekli olarak kabul etmesine izin veren bir yasa tasarısı sundu.

Bu, dijital para birimlerinin ana akım ticarette kullanımının daha da meşrulaştırılmasına yardımcı olabilir.

Tasarı kabul edilir ve yasalaşırsa, kripto para birimleri belirli koşullar altında ödeme olarak kabul edilecek ve bu da uzun vadede kripto para sektörüne fayda sağlayacaktır. Bu tasarının kripto para birimlerinin ticari kullanımını desteklemiyor gibi göründüğü de unutulmamalıdır.

Alternatif olarak, mevcut mevzuat, devlet kurumlarının kripto para birimlerini kullanmasına izin verecek şekilde değiştirilecektir.

Ancak tasarı Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin’i kabul edilebilir para birimleri olarak belirtiyor. Tasarı, kripto para dolandırıcılığı ve endüstri görev güçlerinin oluşturulması konusunda da yasa teklifinde bulunan Meclis Üyesi Clyde Vanel tarafından yazılmıştır.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD Kurumları Bitcoin Alımlarında Başı Çekiyor: Matrixport

Sonraki Haber

Adalet Bakanlığı Sam Bankman-Fried’a İletişim Yasağı İstiyor

İlgili Haberler