Eski Ripple Yöneticisi Yeniden XRP Satmaya Başladı

İlayda Peker

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou yaptığı son açıklamalarda Ripple kurucusu ve artık şirketle bir bağı kalmamış olan Jed McCaleb’in elindeki XRP’leri satmaya devam ettiğini dile getirdi. Araştırmacının açıklamalarına göre eski CTO, 28,6 milyon XRP sattı ve bu da şu anda yaklaşık olarak 8,8 milyon dolara denk geliyor.

XRP Satışları Devam Ediyor

Leonidas Hadjiloizou’nun 18 Ocak’ta paylaştığı bir Twtter gönderisine göre Jed McCaleb 28.6 milyon XRP coin sattı. Bu McCaleb’ın 25 günlük bir aradan sonra yaptığı ilk satıştı. Analitik web sitesi Bithomp’tan alınan verilere göre, 23 Aralık’ta McCaleb 11.069.266 XRP sattı ve sonrasında satışlara 25 gün ara verdi.

Hadjiloizou ve alsında daha birçok isme göre McCaleb, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a ve iki üst düzey yöneticisine karşı açtığı davadan sonra XRP satışlarını durdurdu. Ortam durulduktan sonra ise eski CTO yeniden satışlara başladı.

Bu İlk Değildi

Araştırmacı yaptığı açıklamalarda, McCaleb’in XRP satışlarını daha önce de durdurduğunu hatırlattı. Hadjiloizou, bu sefer McCaleb’in avukatlarına danışmış olabileceğine veya başka birçok nedenden dolayı satışları durdurabileceğine inanıyor.

Daha önce satışları durdurmasının farklı bir sebebi olduğunu ifade eden Hadjiloizou, “Jed geçmişte XRP’yi bağışladığı bir hayır kurumunun satış yapmasına izin vermek için satışlarını durdurmuştu. Ancak bu sefer davanın hemen ardından satışlarına ara verdi. Neden devam ettiğini bilmenin bir yolu yok. Avukatlarından bir tavsiye almış veya bir milyon başka sebep için olabilir.” ifadelerini kullandı.

Daha Ne Kadar XRP Var?

Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın eski CTO’sunun yaklaşık 3,4 milyar XRP’ye sahip olduğuna inanıyor. Ripple‘ın, şirketin kurulmasına yardımcı olması için kurucu ortağına ödeyeceği ilk miktar dokuz milyar XRP idi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 19/01/2021

Sonraki Haber

Kripto Paralara Düzenleme Getirmeye Karar Veren Son Ülke: Dubai

İlgili Haberler