Eski Ripple CTO’su 111 Milyon Değerinde XRP Sattı

İlayda Peker

Analiz platformu Bithomp tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz yedi gün içinde Ripple’ın ilk baş teknoloji sorumlusu (CTO) Jed McCaleb, kripto cüzdanından 111 milyon XRP’yi sattı.

Bu verilere dayanarak, blok zinciri analisti Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in yaz sonunda elindeki tüm XRP’leri satmış olacağını ifade ediyor.

Bir Başka Büyük Satış

Chris Larsen’in daha sonra Ripple Labs olarak yeniden markalanan OpenCoin’i bulmasına yardımcı olan McCaleb, “tacostand” cüzdanından geleneksel paraya dönüştürülmek üzere 177.045.654 dolar değerinde XRP gönderdi.

Geçen hafta günde ise McCaleb 18,5 milyon XRP sattı. Bu hafta McCaleb’in günlük XRP satışlarını 17.301.056 token’a düşürmesi bekleniyor.

Öte yandan Araştırmacı Hadjiloizou, günde ortalama 15 milyon XRP satan McCaleb’ın, Eylül ayına kadar XRP stoğunun tükeneceğine inanıyor. Ayrıca Hadjiloizou abonelerine, 2 Mayıs Pazar günü McCaleb’in Ripple Labs‘tan XRP’nin başka bir bölümünü aldığını da hatırlattı. Bu da 442.127.865 adet XRP anlamına geliyor.

Büyük Ripple Hareketleri

Cumartesi  yapılan açıklamalarda blok zinciri devi Ripple, emanetlerden bir milyar XRP’nin programlı bir şekilde geri çekilmesini daha gerçekleştirdi. Bu da Cumartesi günkü fiyatlarla 1.6 milyon dolara eşdeğer olarak nitelendiriliyor.

Yapılan açıklamalara göre 2 Mayıs’ta, bu bir milyar XRP’nin 900 milyonu emanete geri gönderildi. Aslında bu, Ripple’ın her ayın ilk gününde XRP’yi piyasaya sürdükten sonra kural olarak yaptığı bir şey.

Bunlara ek olarak XRP’deki yükselişin son haftalarda devam ettiğini ve SEC davasında çıkacak pozitif kararlarla daha da yüksek seviyelerin görüleceğinin düşünüldüğünü belirtmek gerekiyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BSCTrades: BSC Ağındaki Trading Performansını Arttıracak Uygulama İle Tanışın

Sonraki Haber

Stablecoin Arzı Artıyor: Yeni Bir Kripto Para Rallisi Mi Başlıyor?

İlgili Haberler