Eski Goldman Sachs Yöneticisinden İddialı Bitcoin (BTC) Açıklamaları!

İlayda Peker

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin’e kaydırdığını açıkladı. The Breakdown podcast sunucusu Nathaniel Whittemore ile gerçekleştirilen yeni bir röportajda Pal, Bitcoin’in (BTC) şu anda yüksek volatilite seviyelerine rağmen dünyadaki en büyük rezerv varlık olduğuna inandığını dile getirdi.

En Büyük Rezerv: Bitcoin

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Şimdi kesin olarak Bitcoin’in dünyanın en büyük rezerv varlığı olduğu fikrindeyim. Evet, şu anda bunun için çok fazla volatilite var ama bunun için BTC’yi  suçlayamam.” ifadelerini kullanan Pal, hiçbir varlığın gelecekte Bitcoin kadar şansı olmadığını düşündüğünü belirtti.

Öte yandan Pal, değer deposu konusunda da neden Bitcoin’in Altın’dan daha iyi olduğunu MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile yaptığı bir görüşme sonrasından daha net anladığını ifade etti. Pal, Bitcoin’in neden Altın’dan daha iyi olduğunu, “Altın arzına bakarsanız yılda %2’dir. Yani altının yıllık %2 değerini düşürüyorlar. Çünkü talep arzı dengelemiyor. Eğer enflasyon ile bu durumu birleştirirseniz aslında satın alma gücünü kaybedersiniz.” sözleri ile açıklıyor.

Ayrıca Pal, Altın’ın 2020’de iyi bir iş çıkardığını ancak dünyada G4 bilançosundan gerçekten daha iyi performans gösteren tek varlığın Bitcoin olduğunun da altını çizdi.

“Bitcoin Boğa Koşusunun Başında”

Pal, Bitcoin’in yeni bir boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğuna inandığını ve nihayetinde bir BTC’nin fiyatının 1.000.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü de dile getirdi. Buna ek olarak Pal’a göre Bitcoin’in volatilitesi, piyasa değeri büyüdükçe ve kurumlar bu alana girmek için yasal olarak uyumlu yollar buldukça eninde sonunda azalacak.

Öte yandan Raoul Pal’ın açıklamalarına göre, Bitcoin benzersiz bir şey olarak ortaya çıktı ve bir şok dalgası yarattı. Pal, önce bireylerin Bitcoin ile ilgilendiğini ve şu anda sıranın kurumlarda olduğunu düşünüyor. ünlü isme göre, kurumlar BTC’nin fiyatı ile değil piyasa değeri ile ilgileniyor ve piyasa değeri arttıkça daha çok kurum Bitcoin’e yatırım yapacak. Bu sayede de büyük oyuncular ile piyasanın yapısı tamamen değişecek.

Bunlar ek olarak Pal, Bitcoin’deki uzun pozisyonunu değiştirmek için daha zaman olduğunu ve doların düşmesi ile Bitcoin fiyatının artışa geçeceğini ancak istediği fiyata ulaşmasının zaman alacağını dile getiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Yakında Patlama Yaşayacak 2 Altcoin’i Açıkladı!

Sonraki Haber

Geriye Sadece 2,5 Milyon Bitcoin Kaldı: Bu BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler