Eski Facebook Yöneticisi En Büyük Kripto Borsalarından Birine Transfer Oldu!

Fatih Çetin

Kate Rouch, Facebook’ta çeşitli pozisyonlarda 11 yıldan fazla bir süre çalıştı. Artık Coinbase bünyesinde çalışacak olan Kate Rouch yeni işinden son derece memnun görünüyor. Sektördeki profesyonel isimleri bünyesine katan Coinbase, global ölçekte ciddi bir atılım hedefliyor.

Coinbase’e Yeni Transfer

Bugün yayınlanan blog yazısında Coinbase COO’su Emilie Choi yeni bir yöneticiyi işe aldıklarını duyurdu. Eski Facebook yöneticisi Kate Rouch artık Coinbase borsasının küresel markasının yanı sıra ürün ve performans pazarlamasını denetlemekten sorumlu olacak.

Coinbase Pazarlama Müdürü olarak başlayan Kate Rouch kısa bir açıklama yaptı.

“Milyonlarca insanı kripto ekosistemine dahil etmeyi umuyorum, kriptonun faydalarıyla çok daha fazla insan tanışacak”.

Rouch, Facebook’ta küresel marka ve ürün pazarlama başkanıydı, fakat bugün itibariyle kripto para ekosisteminin güçlü bir savunucusu oldu. Artık daha fazla insanını kriptoyla tanışması için mesai harcıyor olacak.

Milyonlarca İnsan Kriptoyla Tanışacak

Rouch bugün yaptığı açıklamada iddialı bir hedef belirledi. Milyonlarca insanı kriptonun faydalarıyla tanıştırmak için çaba harcayacağını söyleyen eski Facebook yöneticisi, Coinbase’in A takımına katılmış oldu.

Batının en büyük borsaları arasında sayılan Coinbase çok sayıda önemli ismi bu yıl bünyesine kattı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin eski bir üyesi olan Faryar Shirzad ve eski Google Pay mühendislik lideri Pankaj Gupta bunlardan sadece ikisiydi.

Facebook’taki kariyerinde son derece başarılı olan Rouch, şirketin aktif kullanıcı sayısını 500 milyondan 3 milyara çıkartmayı başarmıştı. Coinbase muhtemelen bu başarısı sebebiyle Rouch ile çalışmak istedi. Popüler kripto para borsasının hali hazırda 56 milyon kayıtlı üyesi ve aylık aktif 8,8 milyon kullanıcısı bulunuyor. Henüz tam anlamıyla herkes tarafından duyulmayan kripto paraların ciddi bir büyüme potansiyeli bulunuyor. En az Facebook kullanıcısı kadar kripto para kullanıcısının gelecek 10 yılda olması hedefleniyor.

Birçok uzman önümüzdeki 10 yıl içinde itibari para birimlerinin mevcut pozisyonlarını kriptolara kaptıracağını tahmin ediyor. Elbette bunların hepsi varsayım, ancak geçmiş veriler ışığında baktığımızda kripto para ekosistemi önü açık bir çığ gibi büyüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Yazar Neden Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı

Sonraki Haber

Altın ve Bitcoin (BTC) Tartışmasında Kullanıcılar Ne Düşünüyor?

İlgili Haberler