Eski BlackRock Yöneticilerinden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Önemli Açıklamalar

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock’ın eski yöneticileri kripto para birimleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bitcoin fiyatının Haziran sonrasında toparlanmasını sağlayan BlackRock ETF başvurusu beklenileni vermedi. Ancak eski yöneticiler kripto para yatırımcılarının üç yıllık süreçte kazançlı çıkacağını düşünüyorlar. Eski BlackRock genel müdürü ve şimdiki MarketVector Indexes CEO’su Steven Schoenfield, SEC’in önümüzdeki 3-6 ay içinde spot Bitcoin ETF onayını vereceğini belirtiyor.

Schoenfield, tahminlerini Londra’da düzenlenen CCData Dijital Varlık Zirvesi’nde paylaştı. Aynı panelde eski BlackRock yöneticisi ve şimdiki Jacobi Varlık Yönetimi CEO’su Martin Bednall da yer aldı. Schoenfield, SEC’in tüm başvuruları aynı anda onaylama ihtimalinin olduğunu ifade etti.

Bednall, önemli bir detaya değindi ve SEC’in GBTC kararına itiraz süresinin Ekim ayında dolacağını belirtti. Eğer SEC, Ocak ayından önce karar verirse, ilk hamle avantajının Grayscale’in olabileceğini ifade etti.

Dijital varlık zirvesinde, Bednall SEC’in Bitcoin spot ETF’lerini onaylaması durumunda, BlackRock’ın marka ve kaynaklar açısından ilk hamle avantajı sağlayacağını belirtti. Bednall’a göre üç yıl içerisinde Spot ETF sayesinde Bitcoin’e 150-200 milyar dolarlık bir giriş olacak.

Birçok uzman, SEC’in daha önce negatif yaklaştığı başvurulara artık daha açık bir tavır takındığını belirtiyor. Bu durum, spot Bitcoin ETF onayının yakın olduğunu düşündürtüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Classic (LUNC) İçin Ekim Ayı Beklentileri ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Bitcoin’de Son Dönem Fiyat Analizleri: Kripto Parada Beklenen Yükseliş Gerçekleşecek mi?

İlgili Haberler