EOS Son Üç Yılın En Önemli Performansına İmza Attı! EOS Neden Yükseliyor?

Mert Bahçe

Popüler kripto para EOS, gün içerisinde etkileyici bir performans ortaya koyarak %50’nin üzerinde artış kaydetti. EOS’un geliştiricisi Block.one, bir kripto para borsası kurmayı açıklamasının ardından popüler kripto paranın yükseliş ivmesi hız kazandı.

Block.one Haberi EOS’u Hareketlendirdi

Block.one’ın Bullish Global adlı kripto para borsası için 10 milyar dolarlık yatırım yaptığı açıklandı. Bunun yanı sıra dev yazılım firması, operasyonlarını yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyor. EOS, Coindesk verilerine göre gün içerisinde 14.11 dolara dokunarak son 3 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Bugün kaydedilen ralli etkileyici olsa da birçok analist EOS’un yükseliş trendini koruyacağını düşünüyor. BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, EOS hakkında görüşlerini aktardı: “Block.one’ın duyurusu fiyat konusunda spekülasyona neden olsa da EOS, özellikle nisan ayından bu yana yükseliş eğilimindeydi. EOS, eski kripto paralara yönelik piyasa iyimserliğinden yararlandı. Ardından 8.5 dolarlık direnç seviyesini güçlü bir şekilde kıran EOS bu seviyeden yukarı sıçradı.”

Digital Capital Management Genel Müdürü Tim Enneking, yatırımcıların EOS ilgisi hakkında şunları kaydetti: “Herhangi bir kripto para hakkında en ufak bir pozitif haber verildiğinde bile bu kripto para yukarı sıçrıyor. Çünkü alıcılar şu anda aşırı duyarlılar.”

EOS Yükselişe Devam Edecek Mi?

Deneyimli analistler EOS’un yükseliş eğilimini doğruluyor. Teknik analiz verileri ve grafiklere göre EOS, artış trendini koruyor. Son haberin ardından büyük ilgiye maruz kalan popüler kripto para, bu yazının hazırlandığı an itibarıyla 12.56 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in aşağı yönlü fiyat hareketiyle kızıla bürünen piyasada ters yöne hareket eden EOS, bu konuda ün kazanmış durumda. Daha önce de benzer fiyat hareketlerini izleyen popüler kripto paranın önümüzdeki seanslarda yükseliş trendini koruması bekleniyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Fiyatı: XRP’de Temel Destek ve Direnç Noktaları

Sonraki Haber

JPMorgan Analistleri: “Ethereum (ETH) 1.000 Dolardan İşlem Görmeli”